Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2018, 00:01

Potrebujete záhradníka či právnika? Slovenská aplikácia vám nájde ľudí na všetko

  • V aplikácii nájdete už takmer 22-tisíc poskytovateľov služieb.
  • Ide o pokračovateľov aplikácie Rukie, ktorá sa tiež tešila veľkej obľube.
Potrebujete záhradníka či právnika? Slovenská aplikácia vám nájde ľudí na všetko
Zdroj: Wilio

Na Slovensku štartuje platforma zdieľanej ekonomiky wilio, ktorá vám vyhľadá a sprostredkuje množstvo remeselníkov, špecialistov pripravených pomôcť. Náplň práce či požiadaviek tvorí všetko od upratovania, tepovania, až po právne alebo daňové poradenstvo.

Nová aplikácia vychádza z predchádzajúcej aplikácie Rukie, ktorá slúžila na vyhľadávanie remeselníkov. Rukie bola na trhu dva roky, počas ktorých pomohla nájsť používateľom toho správneho remeselníka viac ako 22-tisíc krát. 

Viac ako 200 kategórií služieb a takmer 22-tisíc poskytovateľov

Možnosti wilia sú skutočne veľké. Od upratovania, výmeny pneumatík, prekladu textov či aj nových gélových nechtov. Aktuálne cez wilio nájdete 207 kategórií služieb od takmer 22-tisíc rôznych poskytovateľov.

Dostupných je napríklad 7 631 stavebných robotníkov, 1 781 opatrovateliek detí, 1 634 autoservisov a 2 831 upratovačiek. Počet zapojených poskytovateľov navyše neustále rastie.

Pre bežných používateľov aj pre biznis

Táto staro-nová aplikácia nie je určená len pre bežných používateľov, či poskytovateľov služieb, ale aj pre tých, ktorí len hľadajú možnosti pre privyrobenie si popri svojej bežnej práci, či prácu na doma.

Zdroj: willo

​Zaujímavá je tiež pre firmy. Tým sa tak otvára napríklad veľmi rýchla a efektívna cesta pre nájdenie nových členov tímu alebo dočasného záskoku, napríklad v prípade choroby. Jednoducho si zadajú typ činnosti, o ktorý majú záujem a vyberú si tých správnych ľudí. V malých a stredných podnikoch môže wilio dokonca nahradiť oddelenie nákupu.

„Nájsť toho správneho poskytovateľa bolo časovo náročné, ľuďom väčšinou nezostala iná možnosť, než sa vypytovať rodiny, známych, či prácne vyhľadávať poskytovateľov cez internet. Cez našu aplikáciu dostane väčšina ľudí odpoveď na dopyt alebo rovno ponuku na svoju požiadavku od poskytovateľov z okolia už do piatich minút.

Keď ste zvyknutý vyhľadávať poskytovateľov dni či týždne a potom dostanete po prvý raz ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia,“ vysvetľuje spoluzakladateľ a CEO wilio František Duračinský.

Ako to funguje

Používanie aplikácie je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť niekoľko rýchlych otázok, vybrať si miesto, čas a preferovanú službu. Požiadavky okamžite dostanú všetci dostupní poskytovatelia v blízkom okolí, ktorí spĺňajú požiadavky dopytu. Do niekoľkých minút používateľ dostane k dispozícii prvé odpovede s ponukami.

Následne si vyberie toho poskytovateľa služby, ktorý mu najviac vyhovuje. Po realizácii môže dodávateľa ohodnotiť a pomôcť tak ostatným.
Overení poskytovatelia s hodnoteniami.

Zdroj: Wilio

​Vďaka prehľadným hodnoteniam poskytovateľov od reálnych používateľov vie každý posúdiť kvalitu ponúkaných služieb bez potreby komplikovaného získavania referencií vo svojom okolí, cez rodinu, priateľov, či na internete.

Okrem spokojnosti s vykonanou prácou je možné hodnotiť napríklad aj komunikáciu či cenu ponúkaných služieb. Používatelia tak ušetria množstvo času nielen so získavaním správnych kontaktov, spoľahnúť sa môžu a na referencie ostatných ľudí z komunity používateľov.

Aplikácia wilio je dostupná pre používateľov zariadení s OS Android aj iOS, ktorí si ju môžu bezplatne stiahnuť v obchodoch Google Play a App Store. Dostupné je aj responzívne webové rozhranie.