Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2018, 17:31

Na vandalov si posvieti polícia. Pozrite sa, ako zničili zdieľané bicykle v Bratislave

  • O zdieľanie bicyklov v Bratislave je veľký záujem. Zopár ich už však stihli poškodiť vandali.
  • Od marca čakajú na službu zmeny. 

Zdieľanie bicyklov v Bratislave ešte nefunguje ani týždeň, no niektoré bicykle už stihli poškodiť vandali. Po prvých dňoch prevádzky sa našli kusy s poškodenými pedálmi i sedačkami, počmárané stojany a podobne. Ako sa k problému stavajú zodpovedné osoby? K akým poškodeniam presne došlo? Ako sa zmenia poplatky v novej sezóne? To sa už dozviete v našej reportáži.

Slovnaft Bajk

V Bratislave funguje od 7.septembra nová služba zdieľania bicyklov Slovnaft Bajk. Projekt vznikol v spolupráci mesta Bratislava a spoločnosti Slovnaft. V pilotnej fáze budú mať obyvatelia Bratislavy k dispozícii okolo 550 bicyklov a 71 staníc, kde sa dajú bicykle prenajať či odložiť. Na to, aby ste si mohli bicykel prenajať sa najskôr musíte zaregistrovať na portáli slovnaftbajk.sk (prípadne časom cez aplikáciu).

Po vyplnení základných údajov zaplatíte pomocou platobnej karty poplatok 1 euro, ktoré slúži ako váš kredit. Pol hodinu máte z každej jazdy bicyklom zdarma. Následne je spoplatnených každých šesť uplynutých minút za tarifu dvanásť centov. V novej sezóne nás však od budúceho roka čakajú zmeny. Viac sa dozviete vo videu. 

Ticketportal.sk