Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 15:46

Unikli názvy a ceny nových iPhonov. Iba týždeň pred premiérou

  • Apple predstaví tri nové iPhony v stredu 12.septembra.
  • Utajené informácie prichádzajú len veľmi skromne.
Unikli názvy a ceny nových iPhonov. Iba týždeň pred premiérou
Zdroj: 9to5mac.com

Spoločnosť Apple nás nechala do poslednej chvíle v napätí, kedy predstaví svojho nového kráľa iPhonov. Kým iní výrobcovia ohlasujú príchod svojich vlajkových lodí niekoľko týždňov popredu, Apple si (tradične) dovolil zverejniť oficiálny dátum podujatia skutočne len niekoľko dní pred samotnou akciou. Dvanásteho septembra večer teda IT nadšencov nevyrušujte. Budú zrejme sledovať priamy prenos predstavenia v kalifornskom Apple Parku v Steve Jobs Theatre.

Čo môžeme od predstavenia očakávať? Utajené informácie prichádzajú len veľmi skromne, no portálu 9to5mac.com sa podarilo získať uniknutú tlačovú fotografiu dvojice nových iPhonov, ktoré majú predstavovať créme de la créme tohtoročného podujatia. 9to5mac.com síce zdroj tohto obrázka neuviedol, no vďaka svojmu dobrému menu v pravdivosti uniknutých informácií je obrázok všeobecne považovaný za dôveryhodný.

​Mali by sme sa teda dočkať dvoch noviniek s uhlopriečkami 5,8 palca a 6,5 palca, ktoré budú pravdepodobne obsahovať OLED displej. Sú to nástupcovia minuloročného modelu iPhone X a názov oboch smartfónov by mal znieť iPhone XS a iPhone XS Max. Apple tak zrejme ustúpi od názvu "Plus".

Z tlačových renderov vyplýva, že nové iPhony by sa mohli predstaviť so zlatými rámikmi. V porovnaní s minuloročným modelom by tak išlo o príjemnú zmenu. iPhone X sa totiž so zlatým rámikom nepredával.

Po stránke celkového dizajnu by sme sa nemali dočkať veľkých zmien. Opäť nám bude robiť spoločnosť (už) ikonický výrez v hornej časti displeja, v ktorom sú ukryté snímače i kamera. Cestu do iPhonu si opäť nenájde okrúhle tlačidlo Domov, keďže Apple sa podľa obrázkov opäť rozhodol definitívne opustiť snímač odtlačkov prstov.

Do zariadenia sa tak aj naďalej dostanete pomocou pokročilej technológie Face ID, ktorá rozpoznáva tvár používateľa. Vnútri by mal podľa všetkého pracovať špičkový procesor A12 a spolu s novinkami by sme mohli uvidieť aj nový operačný systém iOS 12. Obe zariadenia si ďalej polepšia v oblasti RAM. To znamená, že jej veľkosť narastie z troch na štyri gigabajty.  

Netreba veľa, aby sa iPhone pokazil. Pozrite si, ako predchádzať chybám a problémom s iPhonmi:

​Okrem toho by sme však mali spoznať aj ďalší iPhone, ktorý bude predstavovať lacnejšiu verziu. Očakávaná novinka s veľkosťou 6,1 palca a LCD displejom príde vo viacerých farebných vyhotoveniach pre tých, ktorým nestačia konzervatívne farby Applu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.