Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2018, 00:01

Trapas pre Huawei. Podvod v reklame odhalila nechtiac samotná herečka

  • Dvojica, ktorá sa v reklamnom spote fotí, nepoužíva na tento účel propagovaný Huawei Nova 3.
  • Prešľap si všimol pozorný fanúšik na fotkách zo zákulisia.
Trapas pre Huawei. Podvod v reklame odhalila nechtiac samotná herečka
Zdroj: Huawei

Kvalita fotografií  je v dnešnej dobe jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere smartfónu. Množstvo ľudí si totiž zvyklo na sociálne siete, kde s radosťou uverejňujú svoje fotky. Nuž a ďalšia skupina ľudí skrátka netúži nosiť bežne so sebou veľký fotoaparát, keď môžu mať mobil aj fotoaparát v jednom.

Výrobcovia smartfónov sa teda predháňajú v tom, kto poskytne používateľovi lepšie funkcie a kvalitu snímok. Jedným z lídrov v mobilnej fotografie je aj spoločnosť Huawei, ktorej posledné dva smartfóny Huawei Mate 10 a Huawei P20 Pro mimoriadne zamiešali karty v známom rebríčku DxO Mark.

​Je to však práve ten istý Huawei, ktorý má aktuálne na konte slušný prešľap, píše magazín The Verge. Čínsky výrobca totiž na propagáciu svojej novinku Huawei Nova 3 použil fotografie z kvalitnejšej zrkadlovky. Ako presne sa to stalo a čo to znamená?

​Pointou je, že dvojica, ktorá sa v reklamnom spote fotí, nepoužíva na tento účel Huawei Nova 3. Pozorné oko používateľa mikroblogovej siete Reddit AbdullahSab3 si totiž všimlo snímku z nakrúcania tohto spotu. Dvojica si na nej vytvárala fotku veľkou zrkadlovkou a nie modelom Huawei Nova 3.

Je síce pravdou, že Huawei „oficiálne netvrdí, že fotografie vo videu boli vyhotovené smartfónom Huawei Nova 3“. V skutočnosti to však divák automaticky očakáva, keďže zábery sú prezentované ako selfie z daného smartfónu. V každom prípade tu čínsky výrobca minimálne zavádza.

Iróniou je, že fotografiu zverejnila na svojom profile na Instagrame sama herečka z reklamy. Aktuálne ju už samozrejme nenájdete, no post z Instagramu už niekto stihol zachytiť.

Zdroj: u/AbdullahSab3 (Reddit)

​Takéto situácie sú síce dosť nepríjemné, no nie sú novinkou. V minulosti mal Huawei už podobný problém pri fotografiách z modelu P9, ktoré značka zverejnila na svojom Google+ profile. Z údajov o snímke vyplynulo, že bola vyhotovená fotoaparátom Canon EOS 5D Mark III.

Huawei rovnako obdržal kritiku aj ohľadom tlačových fotografií smartfónu P8, kde boli vraj zúžené rámiky zariadenia okolo displeja.  

Ticketportal.sk