Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2018, 13:50

Nový MacBook Pro za tisíce má problémy. Nezvláda to, na čo je stavaný

  • V niektorých testoch MacBook Pro doslova pohorel.
  • Zariadenie si najlepšie počínalo pri testoch v mrazničke.
Nový MacBook Pro za tisíce má problémy. Nezvláda to, na čo je stavaný
Zdroj: petapixel.com

Spoločnosť Apple predstavila pred pár dňami svoje vynovené MacBooky Pro 15“ 2018 s procesormi Core i9. Niektoré testy však ukazujú, že tieto novinky si nepočínajú v praxi práve najlepšie.

Problémom je totiž prehrievanie a podľa správ sú na tom horšie ako MacBook Pro so staršou generáciou procesorov Intel Core i7. Chladiaci systém 15-palcového MacBooku Pro si nevie poriadne poradiť s veľkou produkciou tepla, ktoré generuje Core i9 pri svojom výkone.

Za testom stojí odborník Dave Lee a svoje skúsenosti zverejnil na YouTube. Vyplýva z nich, že pri náročnom renderovaní videa si v bežných podmienkach lepšie počínal MacBook Pro 2017. Render trval tohtoročnej novinke o pár minút dlhšie.

Zdroj: Business Insider Tech

​Lee sa však rozhodol dať 2018 MacBooku ešte jednu šancu. Strčil ho do mrazničky a spustil render. Vtedy dosiahol o dosť vyššiu rýchlosť renderu.
Situácia sa dá pomerne jednoducho vysvetliť. Procesory Core i9 môžu dosiahnuť v ideálnych podmienkach ohlasovaný takt 2,9 GHz. Bohužiaľ, v šasi MacBooku nemajú úplne ideálne podmienky a slabé chladenie. To spôsobuje veľké prehrievanie, ktoré sa snaží zariadenie vyriešiť znížením výkonu.

Tento fakt môže zamrzieť najmä z toho dôvodu, že nové MacBooky Pro nie sú veru lacným špásom. V základe začínajú asi na 3000 dolároch a vedia sa vyšplhať až vyše 6000 dolárov.

„Vyzerá to tak, že Apple pleskol Core i9 do dizajnu MacBook Pro, ktorý nebol určený podporovať takýto výkon a teplo,“ zhrnul situáciu Business Insider.
K názoru Leeho sa pridávajú aj ďalšie hlasy a na mikroblogovej stránke Reddit zazneli komentáre fanúšikov, ktorí sú zneistení kúpou. Je otázne, ako sa spoločnosť Apple vysporiada s týmito zisteniami. Zatiaľ k téme nezverejnili stanovisko.

Ticketportal.sk