Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 11:26

Takto vyzerá moderný jukebox. Vaše obľúbené piesne môžu zaznieť aj v banke

  • Slovenský startup Songoroo predstavuje rovnomennú hudobnú aplikáciu.
  • Vďaka nej môžu vaše obľúbené piesne zaznieť po príchode do reštaurácie či hotelovej izby.
Takto vyzerá moderný jukebox. Vaše obľúbené piesne môžu zaznieť aj v banke
Zdroj: Songoroo

Každý z nás má iný hudobný vkus. Aj preto je ťažké vyhovieť množstvu zákazníkov v reštauráciách či obchodoch. V rôznych podnikoch sú z tohto dôvodu tzv. jukeboxy, kde si môžu ľudia nechať zahrať pieseň, ktorá sa im páči.

Sme však v 21.storočí a množstvo "problémov" už dokážu vyriešiť rôzne aplikácie. Bolo len otázkou času, kedy sa aj jukeboxy premiestnia do mobilu. O to zaujímavejšie môže pôsobiť správa, že za takýmto zaujímavým projektom stoja Slováci.

Slovenský startup Songoroo predstavuje rovnomennú hudobnú aplikáciu, v ktorej si používateľ vytvorí svoj profil s hudobnými preferenciami. Zaujímavosťou je, že tu označíte nie len piesne, ktoré sa vám páčia, ale aj žánre, ktoré príliš „nemusíte“.

Zdroj: Songoroo

​Druhou potrebnou časťou projektu je hudobná skrinka Songoroo, ktorú musí mať prevádzkovateľ (kaviareň, bar, reštaurácia, pošta, banka) umiestnenú vo svojom priestore. Tá obsahuje Bluetooth rozhranie a v prípade, že zaregistruje Bluetooth vášho smartfónu, zaradí doňho hudbu z playlistu vo vašej aplikácii.

​Vo vašej aplikácii v smartfóne si navyše môžete pozrieť práve hrajúce skladby v priestore a dokonca aj ohodnotiť aktuálnu hudbu. Playlist je totiž vyskladaný pomocou algoritmu, ktorý vyberá hudbu zo všetkých spárovaných smartfónov.

Skrinka, ktorá sa nachádza v priestore prevádzkovateľa má v sebe vstup na pripojenie ethernet kábla na prístup k internetu a vstup na pripojenie reproduktorov. Zákazníci budú ešte musieť odvádzať mesačný poplatok za prevádzku. Výsledkom je však prístup k celosvetovej databáze legálnych skladieb.
Ak teda chcete vo svojich priestoroch vyhovieť klientom a nechať playlist, aby sa im automaticky prispôsoboval, pozrite sa bližšie na tento slovenský startup.

Aplikáciu stiahnete pre iPhone na AppStore a pre Android v obchode Google Play.  

Článok vznikol v spolupráci so Songoroo.

Ticketportal.sk