Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 09:00

Samsung chystá unikátny telefón so skladacím displejom

Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung Electronics pravdepodobne na budúci rok uvedie na trh inteligentný telefón so sklápacím displejom.

Samsung chystá unikátny telefón so skladacím displejom
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

S odvolaním sa na informované zdroje to uviedol server denníku The Wall Street Journal. Hovorca firmy sa k správe nechcel vyjadrovať. 

Prototyp prístroja, ktorý interne nazvali Víťaz, má 7-palcový displej a rozmery zhruba menšieho tabletu. Displej sa dá zložiť na polovicu ako peňaženka.

V tomto stave je na prednej strane prístroja menší displej a na zadnej fotoaparáty. Cena prístroja by mohla prekročiť aj hranicu 1500 dolárov. 

Skladacie displeje sú už dlhšiu dobu cieľom výrobcov inteligentných telefónov. Doterejšie modely ale ponúkajú dve obrazovky prepojené rámčekmi.

Od novinky, ktorá sa má popri modeloch Galaxy S a Galaxy Note stať treťou vlajkovou loďou tejto juhokórejskej firmy, sa očakáva, že jej pomôže zastaviť pokles predaja. 

Samsung vlani zaznamenal prvý pokles odbytu inteligentných telefónov vo svojej histórii, a to o 0,3 percenta. Tento rok očakáva zvýšenie o 0,2 percenta.

Skladacie smartfóny nie sú žiadnou novinkou

Iste, do praxe sa zatiaľ nedostali, no rozpráva sa o nich už roky. V apríli obletela svet správa, že zrejme to bude Huawei, čo všetkých predbehne a predstaví svoj skladací smartfón v novembri tohto roku.

Zatiaľ je to však len informácia, ku ktorej nie sú poriadne dôkazy. Aktuálne ukázala prototypy ohybných displejov spoločnosť LG. Tá ich už niekoľko rokov prezentuje na rôznych technologických výstavách.

Zatiaľ zrejme najdokonalejší funkčný prototyp predstavilo Lenovo na vlastnej výstave plnej inovácií Lenovo Tech World 2016. Skladací smartfón CPlus mohol plniť aj úlohu náramku. Zároveň predviedli aj tablet Folio, ktorý sa dal zložiť napoly.

Zdroj: Internet, Lenovo

​Uvidíme, kto vyhrá tieto preteky a príde s prevratným skladacím smartfónom, na ktorý sa čaká už dlhú dobu.