Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2018, 10:15

Smrťou ste porušili obchodné podmienky, napísal PayPal mŕtvej žene

  • Internetový platobný systém Paypal zaslal Britke Lindsay Durdleovej správu, v ktorej sa jej vyhrážal žalobou za údajné porušenie jeho pravidiel.
  • Prekáža mu, že žena umrela.
Smrťou ste porušili obchodné podmienky, napísal PayPal mŕtvej žene
Zdroj: Internet

Firma sa neskôr za "necitlivú" odpoveď ospravedlnila. O bizarnom postupe Paypalu informoval britskú BBC Howard Durdle, manžel zosnulej. Podľa svojich slov chce zvýšiť povedomie firiem o tom, ako môžu byť niektoré z ich automatizovaných správ bolestivé, uvádza iDnes.cz.

Jeho žena zomrela koncom mája na rakovinu, ktorú jej diagnostikovali pred rokom a pol. Durdle pred tromi týždňami sám informoval spoločnosť Paypal o úmrtí svojej manželky.

Na ich žiadosť priložil aj kópie úmrtného listu a doklady totožnosti. Nedávno však dostal list adresovaný jeho žene, v ktorom firma uviedla, že Durdleová svojim úmrtím porušuje pravidlá vzájomnej dohody, čo by mohlo viesť k začatiu právnych krokov.

Problém bol v tom, že Durdleová pred svojou smrťou dlhovala spoločnosti  3 200 libier (v prepočte približne 3625 eur), čo spoločnosť uviedla aj v spomínanej správe.

"Ospravedlňujeme sa pánovi Durleove za útrapy, ktoré mu spôsobil tento list. Intenzívne sa prípadom zaoberáme a sme s pánom Durdleom v priamom kontakte s cieľom podporiť ho," citovala BBC slová hovorcu Paypalu.

Dočasne dostal od zamestnancov Paypalu tri možné vysvetlenie kuriózneho listu. Mohlo by ísť o chybu v systéme, ľudskú chybu alebo použitie nesprávnych listových šablón. On sám je podľa svojich slov schopný sa so situáciou vyrovnať, ale ako člen skupiny mladých vdovcov vie, ako môžu udalosti podobného typu rozrušiť pozostalých.

"Ak sa bude okolo tejto situácii robiť rozruch, bude to len preto, aby si Paypal alebo akékoľvek iné organizácie, ktoré by mohli urobiť niečo podobne necitlivé, uvedomili, aké útrapy tým môžu pozostalým spôsobiť," dodal Durdle.

Ticketportal.sk