Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2018, 15:03

Nepríjemná chyba. Samsungy posielajú fotografie bez toho, aby ste o tom vedeli

  • Posledná aktualizácia aplikácie Samsung Správy priniesla nepríjemnú vlastnosť. Bez vedomia užívateľa sama od seba odosiela fotografie.
  • Týka sa to najmä majiteľov Samsungov Galaxy S9 a Note 8, chyba sa však môže objaviť u pri iných modelov tejto značky.
Nepríjemná chyba. Samsungy posielajú fotografie bez toho, aby ste o tom vedeli
Zdroj: Pixabay

Chyba sa prejavuje tak, že cez SMS sa odosielajú vašim kontaktom fotografie. Majitelia dotknutých telefónov o ničom nevedia, nič sa im nezobrazuje. Niektorí používatelia tvrdia, že sa odosielajú už raz poslané fotografie, iným sa odoslali celé galérie, píše iDnes.cz.

Ako informuje server Android Police, u operátorov chyba nie je. Problém sa prejavil u rôznych poskytovateľov mobilného pripojenia. Rovnako tak bola chyba zaznamenaná pri spomínaných Samsungoch určených pre rôzne trhy. Na redakčných telefónoch sa neprejavovala.

Výrobca už problém zrejme opravil. Je však možné, že sa naďalej môže vyskytovať pri telefónoch, pri ktorých zatiaľ nedošlo k najnovšej aktualizácii aplikácie. Predísť problémom sa dá pomerne ľahko.

Stačí zamedziť aplikácii Samsung Správy prístup do úložiska telefónu (Nastavenia/Aplikácie/Správca Aplikácií). Aplikácia sa tak k fotografiám nedostane a nebude ich môcť odoslať. Ďalším riešením je samozrejme používať pre komunikáciu inú aplikáciu.