Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2018, 16:31

Samsung prestrelil. Nový model Galaxy A8 je už v zľave

  • Nový Samsung Galaxy A8 má byť lacnejším variantom prémiových smartfónov Galaxy S. Lenže nový model sa začal predávať vzhľadom k výbave za prémiovú cenu.
  • Cashback neposkytuje Samsung len na novú A8. Tak napríklad predvlaňajší, avšak stále výborný, Samsung Galaxy S7 edge aktuálne vyjde na rovnakú sumu.
Samsung Galaxy A8
Zdroj: MAFRA/L. Hron

Nie je tomu dlho, čo sa začal predávať nový model Galaxy A8. Nasadil veľmi sebavedomú cenu 12 990 korún (505 eur), čo je za smartfón strednej triedy s nijako ohromujúcou výbavou veľa. V rámci akcie cashback ho už možno získať lacnejšie, píše iDnes.cz.

Nový Samsung Galaxy A8 má byť lacnejším variantom prémiových smartfónov Galaxy S. Lenže nový model sa začal predávať vzhľadom k výbave za prémiovú cenu.

Kritizovaná cena

Na trh novinka vstúpila s cenou 505 eur, čo bolo od začiatku kritizované. Za podobnú cenu možno zakúpiť ďaleko lepšie vybavené konkurenčné smartfóny Honor View 10 alebo Honor 10 s pamäťou 128 GB.

Verzia Honor 10 s menšou používateľskou pamäťou 64 GB vyjde v prepočte len na 427 eur, tento smartfón možno teraz získať v zľave dokonca za takmer 390 eur. Samsung Galaxy A8 v rámci akcie cashback možno teraz zakúpiť za takmer 430 eur.

To je rozhodne priaznivejšia cena, ale aj tak je na tom cenovo porovnateľná konkurencia po stránke výbavy lepšie. Napríklad spomínaný Honor 10 má vo všetkých prípadoch lepšiu výbavu počnúc väčším displejom s vyšším rozlíšením alebo dvojitým fotoaparátom.

Väčšia je aj pamäť, pretože Samsung má iba 32 GB vstavanej pamäte.

Konkurencia vo vlastných radoch

Cashback neposkytuje Samsung len na novú A8. Tak napríklad predvlaňajší, avšak stále výborný, Samsung Galaxy S7 edge aktuálne vyjde na rovnakú sumu.

Je to síce dlhoročný model, ale aj tak má v množstve ohľadov lepšiu výbavu ako zlacnená novinka. Model Galaxy A8 bol prvý Samsung, ktorý v strednej triede ponúka moderný dizajn s displejom takmer cez celé čelo.

Chýba mu dvojitý fotoaparát, jediná šošovka sa však môže pochváliť skvelou svetelnosťou f / 1.7. Telefón tiež zaujme stále nie samozrejmú odolnosťou voči vode (IP68). Akcia cashback na Samsung Galaxy A8 trvá do 30. júna.

Ticketportal.sk