Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2018, 11:00

24 hodín s Google Pay: je to paráda, len nesmiete ísť na zmrzlinu

  • Bez hotovosti či platobnej karty vo vrecku, len s mobilom. Zaplatíte takmer všade.
  • Aplikácia Google Pay je na používanie úplne jednoduchá. 

Náš smartfón zvládne obrovské množstvo vecí. Telefonovať, komunikovať pomocou SMS správ či aplikácií, vyhľadávať na internete, navigovať nás. V dnešnej dobe však vie dokonca aj plniť funkciu peňaženky - presunuli sa totiž doň rôzne platobné služby. Jednou z nich je služba od Google s názvom G Pay, ktorá len nedávno zavítala na Slovensko.

My sme sa rozhodli otestovať, či si v dnešnom svete skutočne vystačíte len s mobilom. Vyzbrojení IBA smartfónom sme sa vybrali na dovolenkový nákup i do zahraničia. Pozrite si naše video a uvidíte, kde sme narazili na jeden problémik so zmrzlinou :)

Aplikácia G Pay je na používanie úplne jednoduchá. Stačí si ju stiahnuť z obchodu Google Play a "vložiť" si do nej platobnú kartu niektorej z podporovaných bánk. My sme si zvolili platobnú kartu novovzniknutej digitálnej banky 365.bank, ktorá zatiaľ funguje v beta prevádzke na pozvánky. 

V rámci technických špecifikácií je appka tiež nenáročná. Vyžaduje si OS Android vo verzii aspoň 5.0 Lollipop a smartfón musí podporovať bezdrôtovú technológiu NFC. Platiť môžete na všetkých miestach, kde sa dá platiť aj bezkontaktne platobnou kartou. Nepriložíte však k terminálu kartu, ale smartfón.

Ak je vaša platba do 20 eur, telefón nemusíte odomykať, stačí len prebudiť obrazovku. Nad 20 eur treba odomknúť smartfón. V prípade, že máte aktivovaný odtlačok prsta, môžete vlastne zaplatiť pomocou odtlačku prsta. 

Článok a video vznikli v spolupráci s 365.bank.

Ticketportal.sk