Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2018, 15:39

Chcete štvorec alebo obdĺžnik? Samsung predstavil televízor, aký ste ešte nikdy nevideli

Spoločnosť Samsung dnes na veľtrhu InfoComm 2018 predstavila The Wall Professional – modulárny displej postavený na technológii MicroLED.

Chcete štvorec alebo obdĺžnik? Samsung predstavil televízor, aký ste ešte nikdy nevideli
Zdroj: Samsung

Systém umožňuje zostaviť obrazovku s uhlopriečkou s rozmerom až niekoľkých stoviek palcov, ktorá v akomkoľvek komerčnom priestore dokáže zobraziť výnimočne sýte čierne odtiene a ponúknuť vynikajúce hodnoty jasu aj kontrastu.

„The Wall Professional mení spôsob, ako užívatelia interagujú s obsahom a ako firmy obsah zobrazujú, pretože toto novo uvádzané riešenie ponúka jedinečný vizuálny zážitok,“ uviedol Seog-gi Kim, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics.

Budúcnosť zobrazovacej technológie
The Wall Professional je variant jedného z displejov pre koncových spotrebiteľov predstavených na veľtrhu CES 2018, ktorý sa stretol s najväčším ohlasom. Vďaka svojmu modulárnemu dizajnu je The Wall Professional konfigurovateľný a upraviteľný podľa potrieb zákazníka.

Ponúka dokonalé zobrazenie čiernych odtieňov a jedinečne čisté podanie farieb za jasného osvetlenia aj v tme. Štýlový dizajn displeja The Wall sa stane modernou ozdobou firemných recepcií, múzeí, galérií aj luxusných maloobchodných priestorov.

Zdroj: Samsung

​​Je vysoko spoľahlivý a efektívny. V akomkoľvek usporiadaní dokážu moduly využívajúce technológiu HDR10+ a MicroLED dosiahnuť bezkonkurenčné hodnoty maximálneho jasu až 1600 nitov, pričom zaručujú vynikajúce farebné podanie a dokonalý obraz aj bez použitia farebných filtrov a podsvietenia.

Základom je čierna

The Wall dokáže zobraziť samu podstatu čiernej. Spojenie výnimočne sýtej čiernej so špeciálnymi technológiami pre extrémnu redukciu odleskov zaisťuje ničím nerušené podanie čiernej, ktorá umožňuje dosiahnuť bezkonkurenčný kontrast a jedinečné prekreslenie detailov.

Podmienkou verného zobrazenia detailu je taktiež verné podanie farieb. Vynikajúce zobrazenie farieb dané technológiou použitou v displeji The Wall umožňuje oproti tradičnej LED technológii dosiahnuť dvakrát vyššiu čistotu farieb a širší farebný gamut a zobraziť živé, ale pritom prirodzene pôsobiace farby, ktoré sú zárukou úchvatného vizuálneho zážitku.

Procesor displeja The Wall, ktorý poskytuje špičkovú kvalitu obrazu je – vďaka optimalizácii vysokého dynamického rozsahu, HDR10+ a pod. – vybavený intuitívnymi funkciami pre optimálne nastavenie maximálneho jasu a extrémne presného škálovania šedých tónov pre hodnoverné zobrazenie reality.

QLED s Ambient režimom

Modulárny systém The Wall Samsung ukázal už aj počas prezentácie svojej novej vlajkovej lode medzi televízormi. V marci v New Yorku tento juhokórejský technologický gigant uviedol na trh nový televízor QLED so sympatickým Ambient režimom. 

Špičkový QLED posunul technológie v domácnostiach o level vyššie a z televízora urobil hodnotný dizajnérsky kúsok.