Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2018, 10:09

Problémy Facebooku sa nabaľujú. Najnovšie sa hovorí o hrozbe národnej bezpečnosti

Spoločnosť Facebook potvrdila, že zdieľala dáta užívateľov s niekoľkými čínskymi výrobcami smartfónov, vrátane spoločnosti Huawei.

Problémy Facebooku sa nabaľujú. Najnovšie sa hovorí o hrozbe národnej bezpečnosti

 Americká internetová spoločnosť Facebook potvrdila, že zdieľala dáta užívateľov svojej sociálnej siete s niekoľkými čínskymi výrobcami smartfónov, vrátane spoločnosti Huawei. To predstavitelia amerických spravodajských služieb označili za hrozbu pre národnú bezpečnosť.

Viceprezident spoločnosti Facebook pre mobilné partnerstvá Francisco Varela podľa agentúry AP uviedol, že čínske podniky Huawei, Lenovo, OPPO a TCL patria k mnohým výrobcom telefónov, ktorí získali prístup k dátam používateľov facebooku "kontrolovaným" spôsobom, ktorý firma schválila.

​Facebook oznámil, že dohodu o zdieľaní dát so spoločnosťou Huawei tento týždeň ukončí. Pracuje tiež na ukončení spolupráce s firmami Lenovo, OPPO a TCL, uviedla agentúra Reuters.

Denník The New York Times už skôr informoval, že spoločnosť Facebook uzavrela dohody o zdieľaní dát s najmenej 60 výrobcami telefónov. Podľa denníka boli tieto dáta výrobcom prístupné aj bez výslovného súhlasu používateľov, to ale spoločnosť Facebook poprela.

Článok si pozrite tu:

​Facebook sa tento rok na jar stal terčom kritiky po správe, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov jeho siete a využila ich okrem iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa.

Ticketportal.sk