Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2018, 11:50

Vyskúšali sme štyri navigácie. Ani jedna z nich nebola úplne presná

  • Naraz sme spustili Google Mapy, Mapy, Sygic a Waze. 
  • 3-4 minúty. Také bolo priemerné oneskorenie navigácií.

Navigácie v smartfónoch sú skvelá vec. Vďaka nim máte vždy nablízku osobného sprievodcu, ktorý vás dovedie z bodu A do bodu B. Čo sa však stane keď postavíte vedľa seba štyri rôzne navigácie? To sme sa rozhodli zistiť v našej krátkej skúške. 

Dajte nám vedieť v komentároch, akú navigáciu využívate najradšej vy a aké sú vaše skúsenosti. Pomôžete tak aj ostatným čitateľom.

Klasické Google Mapy bývajú predinštalované v Android zariadeniach, ale sú sprístupnené už aj pre používateľov iPhonov, ktorí si ich jednoducho stiahnu z AppStoreu.

Zobrazujú intenzitu zápchy červenou alebo oranžovou farbou a môžete v nich dokonca zdieľať priebeh cesty s vybraným kontaktom. Dajú sa v nich vyhľadávať čerpacie stanice, reštaurácie či potraviny.

​Navigácia Sygic pochádza od Slovákov. Podarilo sa jej presadiť aj medzinárodne. V jej menu nájdete veľmi zaujímavé funkcie. Môžete automaticky využívať váš telefón ako dashcam, teda nakrúcať si cestu, svoj telefón môžete využiť ako headsup displej, ktorý vám bude premietať cestu na čelné sklo priamo pred vás. Prehľadne tu majú uložené aj čerpacie stanice či parkovacie miesta v okolí.

​Navigáciu Waze obľubujú vodiči najmä kvôli informáciám o policajných kontrolách, prácach na cestách a ďalších obmedzeniach. Vodiči sa tu aktívne môžu zapájať do tvorby prehľadnej dopravnej situácie.

Nahlásiť tu teda môžu zápchu, nehodu, fixný radar či cenu paliva. V navigácii môžete zdieľať trasu, vidíte tu dokonca aj svojich známych a samozrejmosťou je i vyhľadávanie parkovísk či čerpacích staníc.

Používatelia iPhone majú k dispozícii predinštalovanú aplikáciu Mapy. Rovnako tu môžete vyhľadať miesta v okolí, ako na spomínaných mapách. Teda napríklad reštaurácie alebo kaviarne. V rámci navigácie sa môžete vyhnúť spoplatneným úsekom ako sú mýta či diaľnice. Samozrejmosťou je zobrazenie dopravných informácií či uzavretých ciest. Na mape si tiež viete označiť polohu či obľúbené miesto.

Ticketportal.sk