Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2018, 17:09

Novinka, ktorá sa podobá na iPhone. Má však skvelú cenovku

  • Lenovo dnes v Číne predstavilo smartfón Lenovo Z5.
  • Vlastní duálny fotoaparát a osemjadrový procesor od Qualcommu.
Novinka, ktorá sa podobá na iPhone. Má však skvelú cenovku
Zdroj: Lenovo

Lenovo predstavilo v Číne svoju novinku, ktorou je smartfón Lenovo Z5. Podarilo sa mu získať slušnú pozornosť už pred predstavením. Prvotné rendery totiž hovorili o zariadení, ktoré bude mať len veľmi tenučké rámiky.

Otázkou vždy v takomto prípade ostáva, kde budú mať svoje miesto senzory a predný selfie fotoaparát. 

Zdroj: Lenovo

​Teraz je všetko jasnejšie. Smartfón obsahuje starý známy výrez v displeji. S týmto "módnym doplnkom" prišiel iPhone X a odvtedy sa s ním roztrhlo vrece.

Vlastní ho už naozaj množstvo Android-zariadení a najnovšie sa pre takéto riešenie rozhodlo aj Lenovo. 

Displej má zaujímavý pomer strán, teda 19:9 a uhlopriečku veľkosti 6,2 palca. Prichádza s rozlíšením 1080 x 2246 pixelov (402 ppi) a technológiou IPS LCD.

Vo vnútri zariadenia bije osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 636, ktorému sekunduje 6 GB pamäte RAM. Kapacita úložného priestoru môže byť až do 128 GB. 

​K slovu sa dostalo momentálne obľúbené riešenie, ktorým je duálny fotoaparát. Na zadnej strane je tak dvojica snímačov s rozlíšením 16 MP a 8 MP. Fotoaparátu bude asistovať aj umelá inteligencia. Predný fotoaparát má pritom rozlíšenie 8 MP.

Zdroj: Lenovo

​Uvidíme, ako si s výdržou zariadenia poradí batéria, nakoľko predošlé úniky informácií vraveli o výdrži 45 dní v stand-by režime. Oficiálna správa hovorí totiž o kapacite 3300 mAh. 

Výbornou správou je však cena, ktorá sa pohybuje od 200 dolárov (64 GB verzia) do 280 dolárov (128 GB verzia). To by mohlo skutočne zaujať nejedného nádejného kupcu. 

V Číne sa začne predávať od 12. júna, zatiaľ nie je jasné, kedy dorazí k nám.