Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2018, 15:55

Môžu prísť komukoľvek. Ako sa zachovať pri nebezpečných správach na Facebooku?

  • Do schránok prichádzajú aj nebezpečné správy od známych kontaktov.
  • Nikam neklikajte ani neposielajte svoje prihlasovacie údaje. 

V týchto dňoch sa Facebookom opäť šíri vírus. Konkrétne ide o chatovaciu službu Messenger, kde sa objavujú odkazy na videá na YouTube. K tomu môže byť pridané meno adresáta ("Jana, to si ty?") alebo pár slov ("Pozri, haha"). 

Zdroj: HN

​​Facebook je jedna z najobľúbenejších sociálnych sietí. Denne ju využívajú milióny ľudí z celého sveta a aj vďaka tejto veľkej frekvencii je obľúbeným terčom útočníkov. Veľmi využívaným spôsobom šírenia vírusov sú správy na Messengeri. Prečo na ne skočíme? Prichádzajú totiž zväčša v mene našich známych. Môžu obsahovať obrázok, odkaz, video či ďalšie prílohy.

Často je v správe navyše aj pár slov, vďaka čomu to vyzerá ešte dôveryhodnejšie. Ak vám teda príde takto vyzerajúca správa, neotvárajte ju. Najskôr sa presvedčte, či vám túto správu skutočne odoslal váš známy.

Obrázky, ktoré zvyčajne neukážu náhľady, prípadne skrátené adresy a zipové súbory síce vzbudzujú zvedavosť, ale neklikajte na ne. Ak už na ne kliknete, rozhodne nevykonávajte nič, čo od vás vyžadujú. Teda napríklad inštaláciu nejakého programu alebo prihlásenie sa do určitej služby.

Pamätajte, že či už Facebook alebo iné siete a služby od vás nevyžiadajú takýmto spôsobom prihlasovacie údaje, heslá, číslo platobnej karty a podobne.

​Dajte si na takéto podvodné správy pozor a buďte opatrní. Neotvárajte ich. Upozornite na to aj svojich priateľov. Viac sa dozviete vo videu.

Ticketportal.sk