Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2018, 13:54

Máte vo svojom okolí rozbitú lavičku či plné smetiaky? Posťažovať sa môžete v novej aplikácii

  • Lepšia obec - to je nová aplikácia, ktorá vám pomôže pri podávaní podnetov na vaše mesto či obec.
  • Spoločnosť Resco ponúka zdarma toto riešenie pre občanov aj samosprávy. 

Podľa prieskumov sa Slováci vo veľkej miere zaujímajú o dianie vo svojej obci či v meste. Problémom je však to, že takmer 70 % z nich nepodáva podnety. Veľké množstvo ľudí si totiž myslí, že takáto aktivita nič nezmení. 

Ďalším "kameňom úrazu", ktorý zdôraznila skupina opýtaných, bol fakt, že nemajú k dispozícii dostatok informácií. A to aj zo strany samosprávy. Navyše, iba štvrtina Slovákov podáva aktívne podnety v prípade nespokojnosti. 

​To všetko viedlo k tomu, aby vznikla mobilná aplikácia Lepšia obec. Za jej vznikom stojí spoločnosť Resco, ktorá sa sústredí na oblasť mobilných CRM technológií. Resco chce aplikáciou pomôcť mestám i obciam byť viac smart. Aplikácia je zdarma a dostupná na platforme Android aj iOS. 

Ako to funguje? Veľmi jednoducho. Stačí, aby ste si nainštalovali aplikáciu Lepšia obec a prihlásite sa do nej. Od tej chvíle môžete podávať podnety týkajúce sa vašej obce, ale aj iných miest. Môže ísť o pokazené verejné osvetlenie, ale aj o nevysypaný smetný kôš. Podnet príde k úradníkovi, ktorý ho má na starosť. Občan je potom informovaný o jednotlivých krokoch, ktoré v jeho podnete vykoná samospráva.

"Naše riešenie Lepšia obec ponúkame všetkým občanom a samosprávam na Slovensku zdarma. Aj keď sme sa významne obchodne etablovali vo svete a nie na Slovensku, stále sme tu doma. Slovenské prostredie nám umožnilo vyrásť na celosvetovo známu firmu, ktorou sme dnes. To, že naše riešenie ponúkame zdarma, je naším darom späť," vysvetlil motiváciu vytvoriť aplikáciu Eduard Kirchner, spoluzakladateľ technologickej Resco. 

Viac sa o aplikácii dozviete v našej reportáži.