Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2018, 11:27

Facebook sa nechystá odškodniť Európanov za zneužitie ich dát

Vedenie Facebooku má na rozhodnutie pádne dôvody.

Facebook sa nechystá odškodniť Európanov za zneužitie ich dát
Zdroj: TASR

Americká internetová spoločnosť Facebook pravdepodobne neodškodní zhruba 2,7 milióna svojich európskych používateľov, ktorých osobné údaje zneužila analytická spoločnosť Cambridge Analytica.

Nešlo totiž o citlivé bankové údaje, uviedla v stredu firma prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť. Odpovedala tak na zvyšné otázky, na ktoré počas utorkového stretnutia s vedením Európskeho parlamentu už nestihol reagovať zakladateľ a šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

"Išlo jednoznačne o zneužitie dôvery. Je ale dôležité si uvedomiť, že neboli zdieľané detaily o bankových účtoch, informácie o kreditných kartách ani čísla osobných dokladov," stojí vo vyhlásení Facebooku.

Takto si môžete jednoducho zabezpečiť svoj facebookový účet: 

Firma tiež zdôraznila, že unikli informácie typu zoznamu priateľov alebo narodenín používateľov, ktoré ľudia často uvádzajú vo svojich verejne prístupných profiloch. Údaje o užívateľoch Facebooku, ku ktorým sa dostala Cambridge Analytica a ktoré táto spoločnosť údajne v roku 2016 využila pre podporu volebnej kampane Donalda Trumpa, sa podľa prevádzkovateľa siete týkali len amerických, nie európskych užívateľov.

Firma odmietla návrh európskych zákonodarcov na oddelení služieb Facebook Messenger a WhatsApp. Ľudia, ktorí Facebook nepoužívajú, sa môžu opýtať jej centrály, aké dáta o nich prevádzkovateľ napriek tomu nazhromaždil, stojí v oznámení.

Ticketportal.sk