Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2018, 18:10

Nekompromisný výkon, odvážny dizajn a telo citlivé na dotyk. To je nový smartfón od HTC

  • Spoločnosť HTC dnes predstavila HTC U12 +, vlajkovú loď pre rok 2018.
  • Telefón ponúkne výkon procesora Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM a 64 GB internej pamäte.
Nekompromisný výkon, odvážny dizajn a telo citlivé na dotyk. To je nový smartfón od HTC
Zdroj: HTC

Spoločnosť HTC dnes predstavila HTC U12 +, vlajkovú loď pre rok 2018, píše v tlačovej správe spoločnosť HTC. Novinka na prvý pohľad zaujme moderným 6-palcovým displejom s pomerom strán 18:9. Ovládanie jednou rukou uľahčí funkcie Edge Sense 2.0, ktorá odstraňuje mechanické tlačidlá.

Telefón obsahuje vynikajúco hodnotený fotoaparát s duálnou optikou a dvojnásobných zoom, čo dokladá zisk 103 bodov v prestížnom rebríčku DxOMark. Nechýbajú slúchadlá HTC USonic s aktívnym potlačením okolitého hluku a schopnosťou prispôsobiť zvuk sluchu konkrétneho užívateľa.

Zdroj: HTC

​Vylepšené boli aj reproduktory HTC BoomSoud Hi-Fi edition poskytujúce najhlasnejší a najčistejší zvuk medzi smartfónmi. Telefón je vybavený aj odolnosťou proti vniknutiu prachu a vody, teda certifikáciou IP68.

Novinka bude dostupná v troch farbách. Variant Translucent Blue ponúkne okrem efektných odrazov aj možnosť nahliadnuť do útrob smartfónu. Červená Fire Red sa bude pýšiť unikátnymi odlesky zlatej farby a nebude chýbať ani elegantná farba Ceramic Black.

Zdroj: HTC

​HTC U12 + bude možné predobjednať od 23.5.2018 za cenu € 799. Členovia HTC Clubu navyše získajú možnosť využiť 10% zľavy a novinku tak získať za € 719.

​Nekompromisný výkon

HTC U12 + ponúkne výkon procesora Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM a 64 GB internej pamäte pre užívateľské dáta. Podpora 4G LTE Cat 18 umožní prenosové rýchlosti až 1,2 Gbit / s. Chýbať nebude ani hybridný slot, umožňujúci rozšírenie pamäte pomocou karty MicroSD, alebo využitie druhej karty SIM.

Zdroj: HTC

​HTC Boost + sa navyše postará o správu prostriedkov a optimalizáciu chodu jednotlivých aplikácií, vďaka čomu bude systém HTC U12 + plynulý a svižný i po mesiacoch používania s veľkým množstvom nainštalovaných aplikácií.

Najlepšie hodnotený duálny fotoaparát

Hodnotenie 103 bodov v rebríčku DxOMark prepožičiava HTC U12 + status najlepšieho duálneho fotoaparátu. Hlavný fotoaparát s optickou a elektronickou stabilizáciou sa pýši 12Mpx UltraPixel 4 snímačom, ktorému sekunduje 16 MPx snímač slúžiaci pre efektný bokeh a dvojnásobný optický zoom.

Dve šošovky sa nachádzajú aj na prednej strane, čo umožňuje využiť bokeh efekt tiež na snímkach z predného 8 MPx selfie fotoaparátu. Zároveň ich použijete aj rýchle odomykanie smartfónu pomocou tváre. 

Zdroj: HTC

​Stabilizácia hlavného fotoaparátu sa výrazne prejaví aj pri zázname 4K videa s frekvenciou až 60 fps. Umožní tak robiť záznam bez zbytočných otrasov. Technológia Sonic Zoom umožní priblíženie obrazu a aj zvuku, čo dodáva výslednému videu na autenticite.

Boky citlivé na stlačenie

Vylepšenie technológie HTC Edge Sense 2 umožnilo odstránenie mechanických tlačidiel, ktorých funkciu prevzali vyznačené miesta na obvodovom ráme citlivom na tlak. Ovládanie smartfónu je vďaka tomu spoľahlivejšie a konštrukcia telefónu ešte pevnejšia. Nové Edge Sense spozná nielen krátke a dlhé stlačenie, ale aj poklepanie na bok zariadenia i spôsob držania. 

Zdroj: HTC

​V základnom nastavení je krátke stlačenie vyhradené pre spustenie fotoaparátu a následnému zhotovenia fotografie, dlhé stlačenie umožňuje spustenie funkcie Google Assistent a poklepanie na bok zariadenia priblíži grafické rozhranie bez ohľadu na to, v akej ruke ho používateľ drží. Silu stlačenia i to, čo jednotlivé gestá spustia, možno individuálne upraviť. HTC Edge Sense 2 dokonca umožňuje nastaviť pre krátke a dlhé stlačenie rôzne akcie v závislosti na spustenej aplikácii.

​Špičkové audio

Vylepšené reproduktory BoomSound sú hlasnejšie a presnejšie. Vďaka využitiu tela smartfónu ako ozvučnice ponúka nečakane bohaté basy aj presné a hlasné výšky. Slúchadlá HTC USonic ponúkajú aktívne potlačenie hluku a prispôsobenie zvukového profilu presne na mieru sluchu používateľa. Nechýba ani podpora aptX HD pre bezstratový prenos až 24bitového Hi-Res audia pomocou technológie Bluetooth 5.0.

Zdroj: Tlačová správa