Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2018, 15:47

Číňania ukázali novinku. Od značky, ktorú vytvorili na to, aby luxus predávala lacno

  • Honor 10 sa nápadne podobá na smartfóny Huawei P20 a P20 Pro.
  • ​Smartfón disponuje už takmer ikonickým výrezom v displeji, ktorý mu zdobí vrchnú hranu.
Číňania ukázali novinku. Od značky, ktorú vytvorili na to, aby luxus predávala lacno
Zdroj: Honor

Smartfón Honor 10 sme spoznali ešte v priebehu apríla, no až teraz sa dočkal európskeho uvedenia. Prichádza s atraktívnou výbavou za prijateľnú cenu.
Honor je dcérska spoločnosť čínskeho giganta Huawei, a to si môžeme všimnúť aj na dizajne tohto smartfónu. Nápadne sa totiž podobá na Huawei P20 a P20 Pro, pričom do vienka dostal aj podobné farebné prevedenie, ktoré poriadne priťahuje pozornosť. Honor 10 je však lacnejší.

Zdroj: gsmaren.com

​Smartfón disponuje už takmer ikonickým výrezom v displeji, ktorý mu zdobí vrchnú hranu. IPS LCD displej má uhlopriečku veľkosti 5,84 palca a ponúka rozlíšenie 2280 x 1080 pixelov. Určite zaujme pomer strán displeja, kde Honor osadil doslova natiahnutou obrazovkou 19:9.

Snímače odtlačkov prstov mávajú rôzne umiestnenia a Honor sa ho v tomto modeli rozhodol umiestniť pod displej. Ide o ultrazvukový snímač, ktorý má poskytovať lepšie zabezpečenie ako klasický snímač.

Zdroj: Honor

​Ďalším dôkazom spolupráce je aj využitie špičkového procesora Kirin 970, s ktorým sa stretnete aj v najvyšších modeloch Huaweiu, teda P20 a P20 Pro. Procesor pochádza priamo z dielne Huaweiu a pri poháňaní smartfónu využíva umelú inteligenciu. Honor 10 navyše prichádza v konfigurácii so 4 GB RAM a so 64 / 128 GB vnútorným úložiskom.

Operačný systém má podobu najnovšieho Androidu 8.1 Oreo s huawejáckou nadstavbou EMUI 8.1 a ponúka veľmi príjemné možnosti personalizácie zariadenia.

Skvelou správou je pre niekoho aj prítomnosť 3,5 mm jacku na slúchadlá, keďže tento konektor v dnešnej dobe už viacerým modelom chýba. Batéria má kapacitu 3320 mAh a podporuje rýchle nabíjanie. Z nuly sa na 50% nabije len za 25 minút pomocu USB-C konektora.

Kľúčovým parametrom je pre mnohých ľudí fotoaparát. Honor 10 je tu s duálnym snímačom s rozlíšením 16 MP a 24 MP a máme sa vraj na čo tešiť. Navyše, fotoaparátu asistuje umelá inteligencia, ktorá pomáha pri rozoznávaní scény a snaží sa vylepšiť fotografiu.

Zdroj: Honor

​Na prednej strane však je už selfie kamera s rozlíšením 24 MP, ktorú pre Honor vyrobila spoločnosť Sony a nájdeme ju aj v sérii Huawei P20. Pri testovaní Huawei P20 sme z nej mali výborný dojem.

Smartfón kúpite na Slovensku od 16. mája v príťažlivých farebných odtieňoch. Jeho cena je 439 eur za model vybavený 64 GB úložiskom a 499 eur za model so 128 GB pamäte.

Ticketportal.sk