Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.04.2018, 10:00

Emotikony ničia anglický jazyk, myslia si Briti

  • Spoločnosť YouTube spravila rozsiahly prieskum na 2000 respondentoch z Británie.
  • Emojis sa stali fenoménom a experti považujú tieto malé obrázky za najrýchlejšie sa vyvíjajúci jazyk v histórii.
Emotikony ničia anglický jazyk, myslia si Briti
Zdroj: Internet

Spoločnosť YouTube spravila rozsiahly prieskum na 2000 respondentoch z Británie vo veku 16-65 rokov, píše Android Authority. Cieľom bolo zistiť, aký je podľa ľudí stav anglického jazyka. Výsledky celkom ohromili.

Až 94 % opýtaných si myslí, že celkovo pokleslo správne používanie anglického jazyka. Až štyria z piatich si myslia, že to majú na svedomí mladí ľudia. Nuž a prevažná väčšina opýtaných je presvedčená, že za tým stojí používanie emotikonov, teda emojis či po našom – smajlíkov.

​Treba uznať, že malé obrázky si získali skutočne obrovskú popularitu v bežných konverzáciách elektronickej formy. Smajlík totiž často vyjadrí oveľa rýchlejšie to, čo chceme napísať. Je mnohokrát presnejší, vtipnejší a jednoduchší na odoslanie.

Vedľajším účinkom je, že ľudia sa môžu začať ťažkopádnejšie vyjadrovať, prípadne robia viac gramatických chýb. Za tým zase stojí autokorekcia, ktorá automaticky dopĺňa za nás slová v chatovej konverzácii.

V roku 2015 sa podľa uznávaného Oxfordského slovníka stal známy smajlík plačúci od smiechu dokonca slovom roka.

Zdroj: Internet

​Zaujímavosťou je, že medziročne vzrástol počet YouTube tútoriálov anglického jazyka až o 126 %. Spája sa to práve so zmieňovanou situáciou, že ľudia sa vyjadrujú radšej pomocou emotikonov či využívajú autokorekciu klávesnice vo svojich smartfónoch.

Emojis sa stali fenoménom a experti považujú tieto malé obrázky za najrýchlejšie sa vyvíjajúci jazyk v histórii. Jeho výhoda navyše spočíva v tom, že je univerzálny – nepotrebuje preklad a týmto obrázkom porozumie aj dieťa.

Ticketportal.sk