Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2018, 18:31

Nový smartfón Honor 10 je tu s nápadným dizajnom aj umelou inteligenciou

  • Nechýbajú tu ani výrezy v displeji na spôsob iPhone X.
  • Na zadnej strane je slušný duálny fotoaparát.
Nový smartfón Honor 10 je tu s nápadným dizajnom aj umelou inteligenciou
Zdroj: Honor

Dcérska spoločnosť Huaweiu s názvom Honor dnes mala veľký deň. Predstavila Honor 10, svoju novú vlajkovú loď. Tá si toho veľa požičala od už predstaveného Huawei P20 – stretneme sa tu s duálnym fotoaparátom i podobným dizajnom.

Smartfón disponuje LTPS IPS LCD displejom s rozmerom 5,84 palca a ponúka rozlíšenie 2280 x 1080 pixelov. Zaujímavosťou je pomer strán displeja, kde sa stretneme doslova s natiahnutým tvarom 19:9. No a nesmieme zabudnúť ani na ikonický výrez, ktorý zdobí hornú stranu displeja.

Zdroj: Honor

​Pod displejom je ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý má poskytovať lepšie zabezpečenie ako klasický snímač.

Dobrým ťahom je tiež využitie procesora Kirin 970, ktorý využíva umelú inteligenciu. Je to zároveň ten istý procesor, s ktorým sa stretávame aj TOP vlajkovej lodi Huawei P20 Pro. Honor 10 navyše prichádza v konfigurácii 6 GB RAM a so 64 GB vnútorným úložiskom, ale tiež so 6 GB RAM a 128 GB vnútorným úložiskom.

Honor 10 beží na operačnom systéme Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.1 a ponúka veľmi príjemné možnosti personalizácie zariadenia.

Jedným z najdôležitejších parametrov je určite fotoaparát. Honor 10 je tu s duálnym snímačom s rozlíšením 16 MP a 24 MP. A hoci to nie je dvojica fotoaparátov z Huawei P20, máme sa vraj na čo tešiť. Navyše, fotoaparátu asistuje umelá inteligencia, ktorá pomáha pri rozoznávaní scény a snaží sa vylepšiť fotografiu.

Zdroj: Honor

​Na prednej strane je selfie kamera s rozlíšením 24 MP, ktorú pre Honor vyrobila spoločnosť Sony a nájdeme ju aj v sérii Huawei P20.

Batéria je tu s kapacitou 3320 mAh a podporuje rýchle nabíjanie. Z nuly sa na 50% nabije len za 25 minút.

Smartfón prichádza v príťažlivých farebných odtieňoch a s predbežnou cenou okolo 410 eur za menej vybavený model a 470 eur za model so 128 GB pamäte. 

Zdroj: gizmochina.com

Ticketportal.sk