Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 17:19

Sony Xperia XZ2 Premium: Prvý smartfón od Sony s duálnym fotoaparátom

  • Novinka ponúkne pri fotkách neuveriteľné ISO 51200.
  • Prednosťou je aj 5,8-palcový 4K HDR displej.
Sony Xperia XZ2 Premium: Prvý smartfón od Sony s duálnym fotoaparátom
Zdroj: The Verge

Spoločnosť Sony dnes oficiálne predstavila svoju pýchu - Sony Xperia XZ2 Premium. Je to len pár týždňov po tom, ako uviedla Sony Xperia XZ2, ktorý sme stihli už aj otestovať. Dnešný prírastok do rodiny XZ2 však prináša poriadne nabúchané špecifikácie.

Sony Xperia XZ2 Premium sa hrdí najmä rozlíšením displeja. Ide o jemnučký 5,8-palcový 4K HDR panel s technológiou LCD a s pomerom strán 16:9. Naproti tomu, XZ2 má „len“ 5,7-palcový Full HD displej. 

Vo vnútri XZ2 Premium pracuje špičkový procesor Snapdragon 845, no v porovnaní s XZ2 má XZ2 Premium väčšiu pamäť RAM, a to až 6 GB. Zariadenie by tak malo „frčať“ ešte plynulejšie. Operačný systém je tu vo forme Android 8.0 Oreo.

Zdroj: The Verge

​Sony sa rozhodla smartfónom XZ2 Premium zároveň vstúpiť aj do segmentu duálnych fotoaparátov. Na zadnej strane tak nájdeme až dvojicu fotoaparátov s rozlíšení 19 MP a 12 MP (monochromatický snímač). Navyše, vďaka týmto senzorom môže dosiahnuť až ISO 51200 pri fotografiách a 12800 pri videách. To robí z XZ2 Premium jeden z TOP foto-smartfónov vo veľmi slabých svetelných podmienkach, ktorý len tak hocikto neprekoná. 

Veľmi dobrou správou pre fanúšikov selfie je to, že v XZ2 Premium nájdeme až 13 MP fotoaparát oproti 5 MP v XZ2. Hoci neplatí priama úmera „čím viac pixelov, tým lepšia fotka“, v tomto prípade má ísť jednoznačne o vylepšenie.

Skvelou správou je aj kapacita batérie. Bola to jedna zo špecifikácií, ktorú sme v XZ2 Premium vyzdvihovali. Aktuálne sa pritom ešte navýšila a v XZ2 Premium tak nájdeme až 3450 mAh. 

V rámci funkcií sa stretneme s podporou bezdrôtového nabíjania, s vibráciami počas hier či videí, samozrejmosťou je nakrúcanie 4K HDR videa a nechýba ani podpora super spomalených záberov s 960 fps.

Zdroj: The Verge

​Okrem spomínaných skvelých vlastností však Sony určite zaujme aj svojou hmotnosťou. Tá je až 236 gramov a radí sa tak k najťažším kúskom na trhu. Jej rozmery sú pritom 80mm x 158mm x 6.4-11.9mm (najtenšie a najhrubšie miesto). 

So Sony Xperia XZ2 Premium sa stretneme niekedy v priebehu leta v dvoch ohlásených farebných prevedeniach – v čiernej a striebornej.

Zdroj: phonearena.com