Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2018, 00:00

Obľúbená služba Gmail chystá zmeny. Novinkou sú správy s expiráciou

  • Už onedlho prídu "miznúce správy".
  • Služba sa prezlečie do Material dizajnu. 
Obľúbená služba Gmail chystá zmeny. Novinkou sú správy s expiráciou
Zdroj: techcrunch.com

Spoločnosť Google chystá redizajn svojej e-mailovej služby Gmail. Onedlho sa tak stretneme s novým, modernejším rozhraním. Google sľubuje, že prinesie už čoskoro „čerstvý, čistý material dizajn pre webové rozhranie Gmailu“. Nebudú chýbať funkcie ako Smart odpoveď a mnohých poteší aj podpora v režime offline. Podľa The Verge dokonca spoločnosť chystá niekoľko nových funkcií, ktoré budú pre používateľov tejto služby dostupné. 

Zaujímavosťou bude určite zobrazenie Google Kalendára v novej forme na pravej strane. V pravom bočnom menu tiež nebude chýbať integrácia obľúbenej aplikácie na písanie poznámok Google Keep. Navyše, používatelia budú mať na výber z troch zobrazení, teda rozvrhnutí stránky: prednastavené (automaticky zvýrazní priložené dokumenty, fotografie), komfortné a kompaktné rozvrhnutie. 

Horúcou novinkou má byť posielanie správ, ktoré expirujú, teda jednoducho zmiznú. Ide o posielanie správ v tzv. Confidential Mode, teda v Dôvernom režime. Podľa uniknutých informácií nebude mať príjemca možnosť preposlať e-mail, kopírovať ho, vkladať doň niečo či dokonca ani tlačiť. V rámci Dôverných správ si nastavíte dobu, kedy má e-mail zmiznúť a dokonca ho môžete aj zaheslovať. Heslo nastavíte v službe a odošlete cez SMS.

Hoci zatiaľ ide len o úniky informácií, Google už potvrdil, že Gmail dostane aktualizáciu. Vyhľadávací gigant bude mať začiatkom mája tohto roku svoju pravidelnú veľkú konferenciu Google I/O, kde pravdepodobne oficiálne predstaví práve tieto novinky.

Využívate službu Gmail alebo preferujete inú? Dajte nám vedieť v komentároch.