Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2018, 00:00

Duálny fotoaparát aj výrez v displeji - toto nebude chýbať v novinkách známych výrobcov

  • Svoje TOP smartfóny onedlho predstaví aj LG, Motorola a Honor.
  • Duálne fotoaparáty, výrez v displeji i umelá inteligencia
Duálny fotoaparát aj výrez v displeji - toto nebude chýbať v novinkách známych výrobcov
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendova

Spoločnosti Samsung, Huawei či Sony už majú svoje vlajkové lode predstavené, no na rade sú ďalší výrobcovia. V najbližšej dobe nás tak čaká niekoľko zaujímavých prírastkov do smartfónového sveta.

Juhokórejské LG napríklad potvrdilo, že ich high-end smartfón bude predstavený koncom apríla. Jeho názov pritom nie je ešte úplne istý. Je možné, že LG zmení stratégiu v tvorbe názvov, a tak sa po LG G2, G3, G4, G5 či G6 pravdepodobne nestretneme s LG G7. I tak sa však zatiaľ pracovne používa práve toto označenie.

Zdroj: phonearena.com

​Čo bude zaujímavosťou tohto smartfónu je displej s technológiou M-LCD, ktorý má byť okrem iného aj energeticky úspornejší. Čo sa týka parametrov, LG G7 by mal ako prvý smartfón tohto výrobcu obsahovať duálny zadný fotoaparát, a to s clonou f/1.5. Tento rok sú v móde výrezy na štýl iPhone X a takýto trend neobíde ani LG G7. V neposlednom rade tu uvidíme špičkový procesor Snapdragon 845, 6GB RAM či 64 GB vnútorného úložiska.

Tešiť sa môžeme aj na nový rad smartfónov od Motoroly s označením Moto G6 Play, Moto G6 a Moto G6 Plus. Podľa uniknutých informácií sa s novinkami stretneme už 19.apríla. Moto G6 Plus bude spomedzi trojice najlepšie vybavený a má obsahovať 5,93-palcový IPS displej s populárnym pomerom strán 18:9. Vo vnútri nájdeme osemjadro Snapdragon 630, ktorému sekunduje 6 GB RAM a nebude chýbať ani duálny fotoaparát s rozlíšením 12 a 5 MP.

Zdroj: phonearena.com

Nuž a v blízkom čase spoznáme aj nový smartfón od spoločnosti Honor, ktorý je dcérskou značkou spoločnosti Huawei. Pôjde o Honor 10, ktorý nám predstavia 15. mája v Londýne. Podľa dohadov sa stretneme s 5,7-palcovým displejom, pričom vo vnútri bude výkonný procesor Kirin 970 s umelou inteligenciou. O prítomnosti umelej inteligencie napovedá aj plagát s oznamom Beauty in "AI", čo je označenie umelej inteligencie (artificial intelligence). Kirin 970 poznáme aj z vlajkových lodí Huawei P20.

Zdroj: gsmaren.com

​Na ktorý smartfón sa tešíte vy? Alebo váš favorit už bol predstavený? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: phonearena.com, phonearena.com, gsmarena.com

Ticketportal.sk