Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2018, 10:00

Apple ukázal nový iPad. Je drahší, ako sa čakalo

Apple predstavil nový iPad s uhlopriečkou 9,7 palca.

Apple ukázal nový iPad. Je drahší, ako sa čakalo
Zdroj: Apple
Model má nahradiť starší iPad a novinkou je podpora dotykového pera Apple Pencil, píše idnes.cz.
Je to už druhý iPad, ktorý nesprevádza verzia Air a vyzerá to tak, že spoločnosť Apple tento model už opustila. Naposledy predstavili iPad Air v roku 2016. 

Ako sa predpokladalo už skôr, firma s novým iPadom mieri na študentov a deti. Aj preto novinku predstavili na vzdelávacom podujatí na strednej škole technického zamerania v americkom Chicagu.

Firma ide priamo proti chromebookom, ktoré sa snažia presadiť na školách. Dokonca má aj rovnakú základnú cenu, ako tento týždeň uvedený vôbec prvý tablet s Chrome OS od Aceru.

Novinku získajú žiaci a školy so zľavou. Pre bežného užívateľa bude cena nového iPadu 329 dolárov, pre školy je to menej - 299 dolárov. Kto má záujem o Apple Pencil, bude si musieť priplatiť.

Zdroj: Apple

​Firma tak pokračuje v zlacňovaní svojich iPadov. Aj tak sa cena nového modelu dostala vyššie ako bola odhadovaná hranica 260 dolárov. 

Na druhú stranu Applu nezostáva nič iné iba zlacňovať. Príliš mnoho vylepšení totiž neprináša. Popri novom 64bitovom A10 Fusion čipe a 8Mpix snímači (obidva sú z  iPhonu7), je tu už len lepšia dotyková vrstva, ktorá podporuje spomínané pero, rovnako ako je to pri iPad Pro.

Ticketportal.sk