Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2018, 21:06

Sme lepší ako Samsung aj iPhone, tvrdí Huawei o svojom najnovšom smartfóne

Huawei dnes v Paríži predstavil svoje nové vlajkové lode série P20.

Sme lepší ako Samsung aj iPhone, tvrdí Huawei o svojom najnovšom smartfóne
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

 Ich prednosťou má byť špičkový fotoaparát, procesor Kirin 970 s umelou inteligenciou a silné batérie, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne lákavé.

Huawei P20 Pro pritom obsahuje dokonca až trojicu snímačov, ktorá poriadne rozšírila možnosti fotenia, napríklad v zlých svetelných podmienkach.

Porovnanie s konkurenciou

Huawei sa na prezentácii dosť venoval porovnaniu fotografií so Samsungom Galaxy S9+ a iPhone X. Vlajkové lode konkurencie vyšli z testu pomerne nepriaznivo, a tak sme zvedaví na úder späť od Apple i Samsungu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Za zmienku ešte stojí, že novinka od Huawei má výrez v displeji podobný ako Apple iPhone X, je iba o trošku menší.

Luxusná spolupráca s Porsche

Veľkú pozornosť si získala aj spolupráca Huaweiu a automobilky Porsche. Z toho vznikol smartfón Porsche Design Huawei Mate RS, ktorý má ako prvý smartfón na svete integrovaný snímač odtlačkov prstov v displeji.

Táto novinka prichádza okrem iného aj s vnútorným úložiskom s kapacitou až 512 GB. Nuž a nechýba ani luxusná cena šplahajúca sa na 2100 eur.

Ceny ostatných smartfónov sú na úrovni 649 eur za Huawei P20 a 899 za Huawei P20 Pro. Nezabudlo sa ani na príťažlivé farby a kryty a zaujať vás môžu aj bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds na spôsob Apple spolu so škatuľkou, v ktorej sa dajú aj nabíjať.

Ticketportal.sk