Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2018, 10:54

Apple uvedie na trh nový iPhone. Bude mať obrie rozmery

Americká technologická spoločnosť Apple plánuje na jeseň tri nové mobilné telefóny.

Jedným z nich bude najväčší iPhone s obrovskou obrazovkou. Jej uhlopriečka má merať 6,5 palca, čo je 16,5 centimetra. Bude tak väčší ako najväčší smartfón konkurencie Samsung Note 8.

Firma podľa agentúry Bloomberg ponúkne aj lacnejší model telefónu s alumíniovým rámom, bude mať tiež funkciu rozpoznávania tváre. Bloomberg sa odvoláva na dobre informované zdroje.

IPhone s uhlopriečkou 6,5 palca bude mať zhruba rozmery dnešného modelu iPhone 8 Plus. Displej však bude prakticky na celej prednej strane. Nový model umožní spúšťať naraz dve aplikácie, tak ako to dokáže tablet iPad.

Apple sa podľa Bloombergu chystá vybaviť nové prístroje špeciálnou zabudovanou programovateľnou SIM kartou. Užívateľ si sám určí, ktorého operátora chce používať.

Niektorí sieťoví operátori sú údajne proti a firma potrebuje ich podporu, pripomína agentúra DPA.

Konkurenčný juhokórejský Samsung ukázal v pondelok v Barcelone nový model Samsung Galaxy S9 Plus s uhlopriečkou 6,2 palca (15,75 centimetra). Firma ale tradične predstavuje svoje nové modely aj na jeseň. Je teda možné, že svoj displej ešte zväčší a predbehne tak sľubovaný model Applu, píše Reuters. 

Vo finančnom štvrťroku, ktorý sa skončil 31. decembra, Apple predal 77,3 milióna telefónov iPhone. Predstavuje to medziročný pokles o zruba jedno percento.

Analytici pritom podľa prieskumu spoločnosti FactSet predah odhadovali na viac ako 80 miliónov prístrojov. Štvrťročný zisk firmy sa ale medziročne zvýšil o 12 percent na rekordných 20,1 miliardy dolárov.