Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 10:11

Kingdom come: Čo od najdrahšej hry z dielne Čechov čakať

Z hľadiska nákladov bude zhruba na rovnakej úrovni ako Mafia II alebo séria Arma (Bohemia Interactive Studio).

Kingdom come: Čo od najdrahšej hry z dielne Čechov čakať
Zdroj: Warhorse Studios

Časť peňazí, vyše 1,1 milióna libier (cca 1,24 milióna eur), na jeden z najdrahších českých herných titulov vývojári získali od fanúšikov prostredníctvom crowdfundingového financovania. Vyplýva to z údajov Warhorse Studios.

​Vo Warhorse Studios má väčšinový podiel - 70 percent finančník Zdeněk Bakala. Podľa informácií v médiách boli celkové náklady na hru v stovkách miliónov korún a väčšinu zaplatil práve Bakala.

Kingdom Come patrí do skupiny tzv. RPG (role playing game) hier. Odohráva sa ako reálny príbeh v stredovekom Česku, zmietanom vojnami a nepokojmi.

Aj keď hra vznikla v českom štúdiu, vyjde v angličtine bez kompletnej českej lokalizácie, iba s českými titulkami. Kingdom Come bude podľa odborníka na trh Martina Bacha patriť medzi najdrahšie hry, ktoré kedy v ČR vznikli.

"Mnoho veľkých projektov typu KCD u nás samozrejme nevzniká a oveľa častejšie sú to finančne menej náročné projekty. Ale niekoľko rokov je vo vývoji napríklad hra Dayz od Bohemia Interactive, u ktorej si trúfam povedať, že už Kingdom Come: Deliverance rozpočtom prekonala a k vydaniu má stále pomerne ďaleko. Finančne náročnejšie tituly potom robia napríklad aj Madfinger Games alebo Craneballs, ale v oboch firmách na hrách pracujú skôr desiatky než stovky ľudí," povedal ČTK Bach.

Kingdom Come: Deliverance vychádza na PC, Xbox One a PlayStation 4. Cena v predpredaji začína na zhruba 1300 Sk (cca 51 eur).