Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2018, 10:22

Najmodernejší iPhone X nevie prijímať hovory, sťažujú sa stovky majiteľov

Na najdrahšie a najvýkonnejšie smartfóny od Applu sa množia sťažnosti zo strany používateľov.

Najmodernejší iPhone X nevie prijímať hovory, sťažujú sa stovky majiteľov
Zdroj: Flickr

Na oficiálnych fórach o technickej podpore bolo zaznamenaných asi 800 prípadov, v ktorých sa majiteľom iPhonu X pri prichádzajúcom hovore nezobrazili klávesy pre prijatie alebo odmietnutie hovorov, píše iDnes.cz.

Hoci by niekto mohol ironicky poznamenať, že na dnešných smartfónoch už je volanie aj tak zastaralou funkciou, v prípade najmodernejšieho a tiež najdrahšieho (bežného) smartfónu na trhu je chyba, ktorá znemožňuje prijímať prichádzajúce hovory, poriadny problém.

A to aj v prípade, že ňou zatiaľ trpí v globálnom meradle len veľmi malý zlomok prístrojov. Za problémom stojí zatiaľ nevysvetliteľná chyba, ktorá rozsvieti displej s ovládacími prvkami a informáciami o volajúcom až 10 sekúnd potom, čo telefón začne zvoniť.

Dovtedy tak užívateľ nemá ako hovor prijať ani odmietnuť. Prekvapivo nejde o nič nové, prvé nahlásenie tejto chyby sa objavilo už vlani v decembri, ale v posledných týždňoch sa sťažnosti začali množiť.

Bežné riešenia ako reštart telefónu alebo dokonca reset firmvéru údajne chybu neodstráni. Server Endgadget už požiadal firmu Apple o vyjadrenie, ale dostalo sa mu len stručnej odpovede, že firma sa problém snaží vyriešiť.

Žiadne dodatočné informácie však zatiaľ nie sú známe, teda čo za chybu môže, u koľkých modelov sa reálne môže prejaviť ani kedy Apple vydá nejakú softvérovú opravu.

iPhone X sa všeobecne príliš neujal. Analytik Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI v novej správe uvádza, že predaje iPhonu X nie sú také dobré, ako niektoré zdroje informujú.

V prvom štvrťroku tohto roka sa má podľa neho predať okolo 18 miliónov iPhonov X, očakávali sa však predaje medzi 20 až 30 miliónmi kusov.

Znemožnil vám aj váš iPhone X prijať hovor? Dajte nám vedieť v ankete

Ticketportal.sk