Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2018, 10:00

"Ľudia Apple milujú, ale všetko má svoje medze," ozýva sa zo zahraničia

Problémy v raji smartfónov naberajú na obrátkach.

"Ľudia Apple milujú, ale všetko má svoje medze," ozýva sa zo zahraničia
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Apple sa rozhodla znížiť v prvom štvrťroku výrobu smartfónov iPhone X na 20 miliónov z pôvodne plánovaných 40 miliónov. Dôvodom je slabý dopyt, uviedol s odvolaním sa na svoje zdroje denník The Wall Street Journal.

Americké ministerstvo spravodlivosti a komisie pre cenné papiere tiež podľa agentúry Bloomberg vyšetrujú záležitosť so slabými batériami, kvôli ktorým sa Apple rozhodol znížiť výkon starších telefónov.

Spoločnosť vraj už znížila objednávky komponentov pre telefón iPhone X o 60 percent. Investori pritom očakávali, že iPhone X tento rok povzbudí predaj všetkých typov telefónov Apple, k rastu príjmov podniku mala prispieť aj cena, ktorá začínala na 1000 dolároch (805 eur).

To je zhruba 50 percent nad cenou predchádzajúcich modelov. Niektorí analytici poznamenávajú, že zákazníci už prestávajú veriť, že vlastnosti prístroja ospravedlňujú jeho vysokú cenu.

"Ľudia Apple milujú, ale všetko má svoje medze," uviedol denník. Apple čelí niekoľkým žalobám, že podviedol zákazníkov, keď zámerne znižoval výkon niektorých starších telefónov.

Apple však tvrdí, že dôvodom je zníženie spotreby energie kvôli horšiemu stavu batérie a že spomaľovanie telefónov má predĺžiť ich životnosť. Úrady v USA vyšetrujú, či spoločnosť ohľadom výkonu starších telefónov nezapreli investorov.

Ticketportal.sk