Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2018, 11:07

Apple vychádza v ústrety užívateľom. Spomaľovanie starých iPhonov sa dá vypnúť, firma to však neodporúča

Americká spoločnosť Apple umožní zákazníkom vypnúť spomaľovanie iPhonov.

Apple vychádza v ústrety užívateľom. Spomaľovanie starých iPhonov sa dá vypnúť, firma to však neodporúča
Zdroj: Reuters

Podľa Applu spomaľovanie malo za cieľ znížiť spotrebu elektriny pri zhoršujúcom sa stave batérie. Generálny riaditeľ Apple  Tim Cook v rozhovore pre televíziu ABC uviedol, že túto možno umožní nová aktualizácia operačného systému iOS.

Užívatelia už dlhý čas upodozrievali Apple, že spomaľovaním ich starších telefónov tlačí spotrebiteľov k nákupu nového prístroja. Apple  minulý mesiac potvrdil, že výkon starších iPhonov v niektorých prípadoch obmedzuje.

Spoločnosť však tvrdí, že dôvodom je iba znižovanie spotreby energie kvôli zhoršujúcemu sa stavu batérie.

Podľa Applu nemusia staršie batérie zvládať dodávku elektrického prúdu pri plnom výkone batérie. To môže následne spôsobiť nechcené vypnutie prístroja.

Operačný systém iOS preto pri problémoch s batériou znižuje energetické nároky, čo môže viesť k spomaleniu procesoru.

Nová aktualizácia bude užívateľov lepšie informovať o tom, kedy ich iPhone automaticky znižuje svoj výkon: "Ak to nechcete, môžete si to vypnúť," uviedol Cook.

Dodal však, že Apple takýto postup vôbec neodporúča. Spoločnosť kvôli spomaľovaniu starých telefónov stala terčom množstva žalôb v Spojených štátoch aj v ďalších krajinách. Firma sa koncom decembra ospravedlnila, poprela však, žeby robila čokoľvek, aby úmyselne skrátila životnosť výrobkov.