Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2018, 10:38

Chcete väčší televízor? Novinku od Samsungu si zväčšíte sami doma

Hovoria jej The Wall.

Chcete väčší televízor? Novinku od Samsungu si zväčšíte sami doma
Zdroj: Václav Nývlt, Technet.cz

Modulárny televízor, ktorý si budete môcť "poskladať" do veľkosti podľa vlastných predstáv a možností, dominuje stánku Samsungu na veľtrhu CES 2018. Zároveň tým technológii OLED pribudol vedľa QLED ďalší konkurent: MicroLED, píše iDnes.cz.

Hovoria jej The Wall, má uhlopriečku 146 "(355 centimetrov), je zložená z" bezokrajových "modulov a obraz tvoria" MicroLED "zobrazovače.

​Začnime od konca. U MicroLED, rovnako ako u OLED, tvoria obraz svietivé diódy a rovnako ako OLED ponúka perfektnú ostrosť, kontrast a skvelé podanie čiernej farby (každý subpixel možno adresne rozsvietiť alebo zhasnúť bez ovplyvnenia okolitých).

Na rozdiel od OLED však nie sú diódy tvorené organickým, ale anorganickým materiálom (Nitrid Galia - GAN), čo má dve zásadné výhody - netreba toľko riešiť starnutie diód pri veľkých svetelných výkonoch a zároveň ponúka lepší pomer svetelného výkonu voči spotrebovanej elektrickej energii.

CES 2018: Použitie bezokrajových modulov znamená, že si užívateľ bude môcť napríklad pri sťahovaní dokúpiť patričný počet modulov, zapojiť ich s ostatnými a zväčšiť uhlopriečku televízora tak, aby zodpovedala novému priestoru.

Veľkosť, rozlíšenie, ani konfiguračné možnosti zatiaľ Samsung nezverejnil. Rovnako tak ani cenu, ktorá rozhodne nebude ľudová - už len preto, že výroba MicroLED panelov s dostatočnou presnosťou a potrebnou veľkosťou je zatiaľ technologicky veľmi náročná.

Kedy bude modulárny televízor uvedený do predaja ani ďalšie podrobnosti Samsung zatiaľ nezverejnil.

Ticketportal.sk