Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2017, 21:04 Aktualizované dňa 31.12.2017 o 21:32

S náporom novoročných prianí mal WhatsApp krátkodobý výpadok

Služba máva krátkodobé výpadky pomerne často.

S náporom novoročných prianí mal WhatsApp krátkodobý výpadok
Zdroj: WhatsApp

Výpadok populárnej služby na posielanie správ hlásia milióny užívateľov z celého sveta. Podľa portálu downdetector.com hlásilo výpadok WhatsAppu najviac užívateľov okolo siedmej večer stredoeurópskeho času.

Od približne 21:20 stredoeurópskeho času začali používatelia hlásiť, že im služba znovu nabehla. Počet hlásení výpadku začal od rovnakého času výraznejšie klesať.

Na rozdiel od svojho majiteľa Facebooku a mnohých ďalších veľkých sociálnych sietí a internetových spoločností spoločnosť WhatsApp neudržiava stránku, ktorá používateľom poskytne informácie o tom, že služba je nefunkčná.

Má síce oficiálny účet na Twitteri, ktorý má uverejňovať, keď má služba problémy - ale zdá sa, že sa stal nepoužívaným a žiadne príspevky nezverejnil od roku 2014.

Ako pri každom podobnom výpadku sa teda užívatelia obrátili na Twitter, kde sa snažili od iných užívateľov zistiť, či aj oni majú problémy, alebo je chyba v ich zariadení.

Zdroj: Down Detector

Jeden používateľ napísal: "Správy sa nedarí odoslať, nemôžem vidieť, kedy sú ľudia online, je to hlavná línia pre moje novoročné plány, musel som ísť na starú školu a esemeskovať a volať."

Podľa mapy je najviac výpadkov v oblasti západnej Európy, predovšetkým vo Veľkej Británii a Holandsku. Rovnako je veľa výpadkov aj v Španielsku a častiach Brazílie, Indie a Indonézie.

WhatsApp ani Facebook výpadok nekomentovali.

Ticketportal.sk