Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2021, 10:00

Na východe Slovenska vyvinuli aj vyrábajú unikátny bicykel. Rastie s deťmi a mení vzhľad

Sharvan patrí medzi exponáty, ktorými sa Slovensko chváli aj na Expo v Dubaji.

Na východe Slovenska vyvinuli aj vyrábajú unikátny bicykel. Rastie s deťmi a mení vzhľad
Zdroj: Sharvan

Inovatívne nápady prichádzajú nečakane. Dušan Manduľák hľadal pre svojho vtedy sedemročného syna bicykel, ktorý by rástol spolu s ním, bol by praktický aj skladný a dal by sa prevážať pohodlne aj v kufri auta.

V bežných obchodoch ho nenašiel, tak sa rozhodol, že si ho vyvinie sám. „Otcom myšlienky som ja, ale za vývojom stojí tím mojich ďalších kolegov, technologické zázemie nám poskytla skupina firiem LPH Group,“ hovorí vedúci vývojového tímu Sharvan bike.

LPH nie je v tejto oblasti žiadnym nováčikom. Vo Vranove nad Topľou už viac ako 30 rokov vyvíja a vyrába rôzne komponenty z termoplastu a kovu v oblasti automotive, bielej aj záhradnej techniky.

„Toto know-how sme vždy chceli zúročiť v podobe výroby nášho vlastného finálneho výrobku. A keď som si uvedomil, že naše firmy dokážu veľkú časť komponentov vyvinúť a vyrobiť, moja myšlienka začala byť pretavovaná do vývoja a výroby.“

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.