Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2021, 00:00

Hľadáte bezdrôtové slúchadlá? Tu je náš pestrý výber do 200 eur

  • Na trhu sú desiatky slúchadiel, ponúkame vám aspoň zopár tipov rôznych značiek.
  • Čo znamenajú TWS slúchadlá? Na čo si dávať pri výbere pozor?

Pojem "bezdrôtové slúchadlá" zahŕňa viacero typov slúchadiel. Môžu sa tak v podstate nazývať akékoľvek, ktoré máte na ušiach či v ušiach, pričom sú k zdroju zvuku prepojené cez Bluetooth. Teda bez drôtov.

Ich výhoda spočíva v tom, že pri počúvaní hudby nepotrebujete mať káblom prepojený telefón so slúchadlami. Občas to je jednoducho dobrá vlastnosť, pretože mobil môžete mať odložený v taške a káble sa vám nezachytávajú o bundu či kabelku.

Tieto slúchadlá sú tiež plusom v situácii, keď nemáte smartfón s 3,5 mm konektorom, teda s tým starým známym malým okrúhlym otvorom v niektorej hrane telefónu. I keď, smartfóny s týmto konektorom nájdete na trhu i dnes.

Niektoré značky, ako napríklad Sony, sa tým stále pýšia. Prenos hudby cez kábel je totiž podľa odborníkov stále o štipku kvalitnejší ako bezdrôtové prehrávanie hudby.

Na trhu však existuje viacero typov bezdrôtových slúchadiel. Môžu to byť väčšie slúchadlá s mostom cez hlavu a veľkými náušníkmi, no môžu sa tak nazývať aj malé štuplíky do uší. Práve malé štuple sa však presnejšie volajú “skutočne bezdrôtové slúchadlá”, čo pochádza z anglického výrazu “True Wireless Stereo” slúchadlá. Majú tak často označenie "TWS" aj vo svojom názve. Práve na tie sme sa zamerali v dnešnom výbere. 

Plusy aj mínusy

Nevýhoda bezdrôtových slúchadiel môže spočívať v tom, že nie všetky sú podporované každým smartfónom. Pre ich plnú funkciu totiž musíte mať nainštalovanú aplikáciu daného výrobcu. Slúchadlá od Apple tak síce prepojíte cez Bluetooth k Android telefónom, no ste ukrátení o väčšie množstvo funkcií. Rovnako je to napríklad aj s niektorými bezdrôtovými slúchadlami od Samsungu, ktoré neponúkajú aplikáciu pre iPhony. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.