Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2021, 14:42

Google Mapy prinesú Slovákom dve novinky. Vo svete ich je však viac

Prečítajte si o dvoch horúcich novinkách v Google Mapách a nevynechajte ani video s ďalšími tipmi ohľadom obľúbených Máp.

Google Mapy sú jednou z najobľúbenejších aplikácíí na navigovanie, prehľad miest a atrakcií. Ľudia ich radi využívajú nie len na šikovné a prehľadné nasmerovanie, ale vybudovali si význam aj vďaka množstvu dodatočných informácií, ktoré v nich nájdete.

Či už je reč o otváracích hodinách reštaurácií a obchodov, alebo o hodnotení jednotlivých vyhľadávaných miest. Používatelia, takzvaní Lokálni sprievodcovia, sem navyše i radi pridávajú fotografie, takže si turisti vedia lepšie predstaviť akékoľvek mesto alebo galériu, do ktorej sa chystajú.

Do Máp však aktuálne putujú ďalšie užitočné funkcie, upozorňuje portál Mojandroid.sk. Google totiž na svojom blogu predstavil celú nádielku noviniek. Na Slovensko sa však zatiaľ dostane len dvojica z nich.

Prvou zaujímavosťou je označenie takzvaných “Rušných oblastí”. Pri hľadaní miest či trasy vás oblasť, do ktorej idete môže upozorniť, že je v nej rušno. V preklade, v meste sú zápchy a Google Mapy vás na to upozornia.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.