Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2021, 14:00

Prelom: Apple umožní opraviť si zariadenie doma, pošle vám dokonca návod aj súčiastky

  • Spoločnosť Apple sa rozhodla pre niečo, čo doposiaľ dlhodobo odmietala.
  • Požívateľom to však umožní priamo doma, doslova „na kolene“, opraviť niektoré svoje zariadenia, ako sú notebooky s čipom M1 alebo telefóny iPhone.
Prelom: Apple umožní opraviť si zariadenie doma, pošle vám dokonca návod aj súčiastky
Zdroj: Reuters

Móda zariadení, kde si používateľ nemôže vymeniť ani batériu, bola dlhodobo tŕňom v oku spotrebiteľov, ktorí bojovali za takzvané právo na opravu. Preto bolo trochu prekvapením, že túto žiadosť si vypočula aj spoločnosť Apple a oznámila, že záujemcom bude dodávať náhradné súčiastky, manuál a aj potrebné vybavenie na opravu, informuje portál iDnes.cz.

Nečakaná novinka

„Spoločnosť Apple oznámila službu Self Service Repair, ktorá zákazníkom, ktorí si opravy zvládnu vykonať sami, umožní aj prístup k originálnym dielom a nástrojom Apple. Služba Self Service Repair, ktorá bude najskôr dostupná pre modely iPhone 12 a iPhone 13 a čoskoro ju budú nasledovať počítače Mac s čipmi M1, bude začiatkom budúceho roka k dispozícii v USA a v priebehu roku 2022 sa rozšíri do ďalších krajín,“ zhŕňa Apple.

Dúfajme len, že cena takého balíčka nepresiahne rozumnú mieru. Apple sa totiž sám sťažuje, že napríklad na opravách telefónov iPhone prerába, lebo sú podľa neho najhoršie opraviteľné. Postupne sa teda budú navyšovať aj druhy súčiastok na opravy.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 53% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.