Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2021, 00:00

Huawei prináša solídnu novinku a chce dokázať, že nie je von z hry

  • Smartfón Huawei Nova 9 má vo svojej triede veľmi dobrý hardvér a učí sa žiť s novým softvérom.
  • Pozrite si testovacie fotografie vyrobené týmto smartfónom.

Firmu Huawei začali sťahovať z výslnia americké obchodné sankcie, ktoré na ňu uvalila vláda bývalého prezidenta Donalda Trumpa v roku 2019. Už rok predtým pritom začal miznúť tento čínsky výrobca z pultov obchodov za veľkou mlákou.

Následne mu však oficiálne odopretie služieb Google prinieslo situáciu, s ktorou by sa nechcel stretnúť žiadny výrobca. Jeho smartfóny jednoducho museli prestať využívať služby od Google, teda aplikácie YouTube, Gmail, obchod s aplikáciami Google Play a podobne.

Huawei sa musel pokúsiť o takmer nemožné a vybudovať si nový operačný systém. Začať sa vyrovnávať Androidu či iOS so všetkou podporou ekosystému a developerov vyzeralo extrémne náročne.

Ďalšia rana

To však nebolo všetko. O pár mesiacov prišiel ďalší tvrdý zákaz. Huawei musel useknúť obchodné partnerstvo s americkými firmami a dokonca táto čínska firma nemohla využívať americké technológie na výrobu komponentov.

Pozrite si fotografie spravené smartfónom Huawei Nova 9:

​Táto časť reštrikcií zapríčinila, že Huawei musel prestať vyrábať dokonca aj svoje vlastné čipy. Ako sa ukázalo, svet bol natoľko prepletený, že čínski vývojári využívali technológie z USA naozaj na mnohých frontoch. Výsledkom je využívanie zväčša amerických čipov Qualcomm v jeho nových vlajkových lodiach zo série P50. A to dokonca bez 5G konektivity.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.