Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2021, 14:02

Toto sú najzneužívanejšie streamovacie platformy a seriály. Pozor na kyberzločincov

Z pôvodných seriálov na streamovacích platformách boli vďaka svojej popularite na šírenie škodlivých aktivít najčastejšie zneužívané seriály The Mandalorian a Money Heist. 

Toto sú najzneužívanejšie streamovacie platformy a seriály. Pozor na kyberzločincov
Zdroj: Unsplash/Mollie Sivaram

Streamovacie služby zaznamenali v posledných dvoch rokoch rapídny rast, ktorý ešte urýchlila pandémia. Kyberzločinci sa rýchlo prispôsobili zvýšenému dopytu po alternatívnych zdrojoch zábavy a videli svoju príležitosť v zneužití záujmu používateľov sledovať svoje obľúbené programy na streamovacích platformách.

Na web však prenikli známe podvodné schémy. Experti spoločnosti Kaspersky tak analyzovali najnovšie trendy a kľúčové udalosti v oblasti hrozieb súvisiacich so zábavou počas vrcholných fáz pandémie. Celkovo produkty spoločnosti od 1. januára 2020 do 30. júna 2021 odhalili 93 095 pokusov o infekciu 18 938 jedinečných používateľov 8 650 rôznymi súbormi.

Smutný rebríček vedie Netflix

Netflix nie je len vedúcou platformou v počte predplatiteľov, ale aj najobľúbenejšou streamovacou službou, ktorú kyberzločinci najviac zneužívajú ako lákadlo. V skutočnosti sa až takmer 90 percent zasiahnutých používateľov stretlo s malvérom alebo nechceným softvérom pri vyhľadávaní služby Netflix a súvisiaceho obsahu.

Kyberzločinci aktívne využívajú streamované programy a seriály ako návnadu. Podľa Kaspersky sa takmer 60 percent pokusov o infekciu uskutočnilo s využitím iba dvoch seriálov ako lákadla.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.