Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2021, 17:11

Apple je opäť svetová dvojka. Takto vyzeral tretí kvartál v predajoch telefónov

  • Xiaomi prenechalo druhú priečku Applu a vedúcim rebríčku je stále Samsung.
  • Prečítajte si, čo stojí za úspechom vedúcich firiem a čo by mali spraviť pre udržanie pozícíí.
Apple je opäť svetová dvojka. Takto vyzeral tretí kvartál v predajoch telefónov
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Spoločnosť Apple si nemohla priať lepší štart predaja svojich iPhonov 13. Tie idú poriadne na odbyt a firme zároveň pomohli vyškriabať sa z tretej pozície za druhý kvartál na svetovú dvojku v predajoch za tretí kvartál. Zároveň, podľa analytikov si držia stabilné miesto v predajoch i iPhony 12. O aktuálnom rebríčku najpredávanejších značiek smartfónov, informuje agentúra Canalys.

Apple má aktuálne 15-percentný podiel na trhu a medziročne si polepšil o štrnásť percent. Zaujímavosťou pritom je, že jeho nové iPhony sa zatiaľ predávali len v priebehu posledných dvoch týždov tretieho kvartálu, teda v septembri, po predstavení noviniek.

Ich predaje sa tak zrejme naplno zapíšu až v štvrtom kvartáli. I keď, Apple sa najskôr bude musieť vysporiadať s dodávkami, pretože aktuálne sa borí s nedostatkom niektorých kusov, ako je Pro Max verzia novej trinástky.

Zdroj: Canalys

Xiaomi na treťom mieste

Apple si vzal späť druhú priečku, ktorá pred troma mesiacmi ešte patrila čínskemu gigantovi Xiaomi. Ten v porovnaní s druhým kvartálom poklesol na tretie miesto s podielom štrnásť percent a medziročne má sedempercentnú stratu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.