Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2021, 00:01

S týmito smartfónmi spravíte podľa prestížneho rebríčku najlepšie fotky

  • Predstavujeme top telefóny na fotenie tohto roka.
  • Vývojári z Číny poznajú zrejme čarovnú formulku.

Rok 2021 síce ešte neskončil, no smartfónové vlajkové lode sú už dávno predstavené. Tieto telefóny podľa prestížneho rebríčku DxO Mark robia najlepšie fotografie.

Kým jedni sú z fotografií z mobilu nadšení, iní ohŕňajú nosom. Situácia je totiž taká, že so žiadnym smart­fónom nedokážete jednoducho spraviť také dokonalé fotografie ako z pravého plnokrvného fotoaparátu.

Výrobcovia sa snažia súpravy fotografických snímačov na smartfónoch neustále zdokonaľovať, avšak fyzicky nie je možné napchať do takej malej plochy výbavu rovnajúcu sa poriadnym zrkadlovkám a kvalitným vymeniteľným objektívom. Pomáhajú si tak o to viac softvérom, čo však môže viesť k istému skresleniu reality.

Druhý názor má však praktickejší charakter. Smartfón je nástroj, ktorý máme neustále so sebou, nech sme kdekoľvek. Navyše, zmestí sa do vrecka nohavíc či do malej kabelky. Táto skladnosť vám nehrozí s poriadnym fotografickým delom, na ktoré potrebujete zvyčajne tašku navyše.

​Smartfón sa tak stal skrátka praktickým zariadením, neustále dostupným, v ktorom máme zároveň možnosť priamo fotografiu i upraviť v najrôznejších fotografických editoroch a rovno odoslať priateľom či zverejniť na sociálnej sieti.

DxO Mark

V skutočnosti teda s telefónom nespravíte lepšiu fotku, no vďaka dostupnosti a flexibilite zariadení sa telefóny stali mimoriadne frekventovanými zariadeniami na fotenie. Zároveň, súbory fotoaparátov na smartfóne sa stali predmetom obrovského konkurenčného boja.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.