Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2021, 13:08

Utrpenie nekončí: Oprava najhoršie hodnotenej hry na Steame je v nedohľadne. Pozrite si jej ukážku

  • Autori futbalovej hry eFootball 2022 oznámili, že netrpezlivo očakávaná záplata, ktorá mala vyriešiť aspoň tie najhoršie chyby, sa odkladá.
  • Minimálne do konca mesiaca tak hra bude ďalej okupovať nelichotivé posledné miesto v rebríčku používateľského hodnotenia na Steame.
  • Vďaka absencii akýchkoľvek vstupných pravidiel v nej nájdeme naozajstné klenoty. O ktoré ide, si pozrite v galérii.
Utrpenie nekončí: Oprava najhoršie hodnotenej hry na Steame je v nedohľadne. Pozrite si jej ukážku
Zdroj: Konami Digital Entertainment

Zatiaľ čo sa FIFA od Electronic Arts v tomto ročníku sústredila skôr na vylepšovanie dobre známych mechanizmov, konkurenčný Pro Evolution Soccer sa vydal cestou radikálnych zmien. Žiaľ, žiadna z nich neviedla dobrým smerom, píše portál iDnes.cz.

Hra je totiž obsahovo chudobná, na pohľad škaredá, na ovládanie nepríjemná a predovšetkým úplne rozbitá. Komunita sa predháňa v zdieľaní vtipných obrázkov, z ktorých je evidentné, že hra mala ešte dlho zostať vo fáze testovania.

Čo už je menej vtipné, je skutočnosť, že s dvanástimi percentami kladných reakcií ide o najhoršie hodnotený titul z celého katalógu Steamu. A to tam vďaka absencii akýchkoľvek vstupných pravidiel nájdeme naozajstné klenoty.

Tie si pozrite v galérii:

​Grafika už na prvý pohľad vyzerá lacno, počas hry sa potom objavuje mnoho zvláštnych takzvaných glitchov a bugov, ktoré úplne ničia celkový dojem. Vývojári si dokonca za nemalú sumu zaistili oficiálnu podporu niektorých z najväčších hviezd svetového futbalu, avšak ich prevedenie do hry je vyložene nedôstojné.

To sa v blízkom období ani nezmení. Napriek tomu, že autori prisľúbili opravy, už na ne čakáme takmer mesiac. A ešte nejaký ten piatok si počkáme, pretože sľubovaná záplata, naplánovaná na 28. októbra, sa odkladá na neurčito.

Dôvody neboli podrobnejšie vysvetlené, ale najpravdepodobnejšie to vyzerá na veľké množstvo práce, ktoré programátorov z Konami ešte čaká.