Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2021, 10:56

Google chce byť ako Apple. Predstavil nové telefóny s premiérovým čipom

Vyhľadávací gigant uviedol nové smartfóny Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro s vysokými ambíciami.

Google chce byť ako Apple. Predstavil nové telefóny s premiérovým čipom
Zdroj: Google

Spoločnosť Google nebola práve najdôslednejšia pri uchovávaní tajomstva. Jej nové smartfóny Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro sme tak sporadicky mali možnosť vidieť v priebehu posledných mesiacov. Že nešlo len o dohady nás presvedčila konferencia, na ktorej novinky oficiálne predstavili verejnosti.

Google síce nie je najznámejší svojimi telefónmi Google Pixel, avšak vo svete si získali slušnú základňu fanúšikov. A hoci posledné dve generácie akoby strácali dych, aktuálne Pixely radu 6 sa snažia priniesť stratenú slávu.

Pixely zo série 4 či 5 totiž nepatrili medzi vlajkové lode v pravom slova zmysle. Neobsahovali tie najlepšie sety fotoaparátov a nemali ani najlepšie vnútornosti.

Pozrite si novinky:

​Najviac sa na konferencii rozprávalo o dvoch oblastiach, teda o fotoaparáte a čipe. V rámci fotovýbavy nájdeme u oboch modelov hlavný snímač s rozlíšením 50 MP s optickou stabilizáciou a 12 MP ultarširoký snímač.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 60% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.