Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2021, 11:53

Hľadáte mobil do 300 eur? Inšpirujte sa v dostupných kúskoch

Pozrite si najpredávanejšie smartfóny u operátorov 4ka, O2, Orange a Slovak Telekom.

Hľadáte mobil do 300 eur? Inšpirujte sa v dostupných kúskoch
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Štyria operátori sa s nami podelili o štatistiky predajov za uplynulý mesiac september. Zaujímavosťou je, že okrem jednej výnimky majú najžiadanejšie kúsky z ich ponuky cenu do 300 eur. Iste, nejde o celkový obraz najpredávanejších smartfónov na Slovensku, pretože sa doň nerátajú mobilné kúsky, ktoré si kupujeme z bežných obchodov s elektronikou. 

Na Slovensku však práve predaje operátorov tvoria drvivú väčšinu predaných zariadení. Slováci teda radi nakupujú smartfóny k rôznym paušálom či akciám u svojich poskytovateľov telekomunikačných služieb.

Podľa prvých troch priečok z ponuky 4ky, O2, Orange a Slovak Telekomu vidno, že naším trhom hýbu momentálne značky Xiaomi a Samsung. Svoje zastúpenie u operátorov má však aj Apple a Motorola.

Práve Apple môže zamútiť vody v mesiaci október, kedy sa jeho nové iPhony začali u nás naplno predávať. Predaj a predobjednávky totiž začali až 17. septembra, u Telekomu. O pár dní 24. septembra nasledovalo O2 a Orange. Uvidíme, či sa predaje nových iPhonov 13 vyšplhajú na top priečky a budúci mesiac sa vyšvihnú.

Pozrite si v galérii nižšie, ako sa darilo jednotlivým zariadeniam. Nájdete tu špecifikácie a ceny jednotlivých mobilov: