Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2017, 00:01

Toto sú zásadné chyby a problémy najlepších smartfónov

Ani tie najlepšie, najvybavenejšie a najdrahšie smartfóny nie sú dokonalé.

Toto sú zásadné chyby a problémy najlepších smartfónov
Zdroj: 9to5mac.com

Hoci sa výrobcovia snažia, občas sa u nich objavia otravné chyby, ktoré nám znepríjemňujú život, píše iDnes. Niekedy sa prejavia len u malého množstva kusov, inokedy ide o všeobecne rozšírené ťažkosti. V galérii si pozriete chyby tých najlepších.

​Výrobcovia sa ich väčšinou snažia odstrániť softvérovou aktualizáciou, ale nie vždy sa to dá. Chyby a problémy sa nevyhýbajú ani tým najlepším smartfónom. Svoje o tom vie napríklad Samsung, ktorého problémy s batériou modelu Note 7 boli doposiaľ asi najväčšou mobilnou aférou.

Riaditeľ mobilnej divízie Samsungu DJ Koh neskôr informoval, že za vybuchovanie modelu Note 7 mohla batéria. Častejšie však nie sú problémy natoľko zásadné, aby kvôli nim musel výrobca produkt rovno kompletne stiahnuť z trhu.

Vlastne, väčšina súčasných špičkových smartfónov má nejaký ten problém. Výrobcovia sa snažia takéto ťažkosti rýchlo odstrániť. Príkladom môže byť napríklad problém, ktorý sa objavil u predsériových vzoriek nového Huawei Mate 10 Pro.

Chyba v niektorej z Google služieb spôsobila, že tieto vzorky doslova žrali batériu neuveriteľným tempom. A čo horšie, toto rýchle vybíjanie vraj mohlo batériu aj nenávratne poškodiť.

Tieto telefóny sa síce nedostali k zákazníkom, ale je jasné, že Huawei zúril - chyba vraj totiž bola na strane Googlu. Lenže kto dostal vzorku do ruky, určite nadával na Huawei.

A to rozhodne nie je dobrý začiatok, ako sa chváliť svojou najnovšou vlajkovou loďou. Náprava však prišla rýchlo, Huawei v priebehu niekoľkých dní od uvedenia vydal aktualizáciu softvéru, ktorá chybu odstránila a zákazníci sa u sériových vzoriek nemajú čoho obávať. Teda, ak sa neodhalí nejaká iná chybička, ktorá by mohla otravovať život.

Ticketportal.sk