03.11.2017, 08:45

Vyskúšali sme nový iPhone X. Exkluzívne máme prvé video na Slovensku

Začal sa predávať dnes ráno a je to vraj najlepší iPhone v histórii Apple. Našli sme však chybičky krásy.

Nový telefón sme získali od spoločnosti O2, ktorá ho začala dnes ráno predávať. A vraj ho bude mať dostatok po celom Slovensku. Navyše s najlepšou cenou od operátorov. A to od 1 154 eur. 
Z novinky sme dostali prémiový dojem ihneď po jej vybalení. Ale aj zvláštny pocit. Vidieť iPhone bez základného ovládacie prvku - domovského tlačidla je minimálne mimoriadne zaujímavé. Tlačidlo zmizlo a miesto neho sa rapídne roztiahla obrazovka, ktorá má 5,8 palca a vyzerá úžasne.

​Vyhotovenie smartfónu je špičkové a rovnako zaujímavé sú aj kľúčové vlastnosti. Napríklad Face ID. Jeho nastavenie je expresné, no pravdupovediac, zvykáme si na to, ako s ním budeme fungovať. Je to ok, no snímač odtlačkov prstov sa nám zdal o niečo šikovnejší. Uvidíme po dlhšom používaní. 

Okrem toho sme otestovali zajímavú vec, a to jeho funkčnosť, ak máte zatvorené oči - teda spíte. Nie, nikto vám neodomkne telefón, pokiaľ sa naň nepozeráte. 
Zdroj: HN/ Daniel Beňovič

​Pri novom iPhone X sa mení celá štruktúra ovládania. Zvyknúť si musíte na gestá. Fyzické tlačidlá prakticky vôbec nepoužívate. Musíte sa naučiť novú skratku na vypnutie telefónu (tlačidlo vypínania + horné tlačidlo hlasitosti) alebo screenshot obrazovky (tlačidlo vypínania + dolné tlačidlo zvuku). Samotné základné tlačidlo na boku prístroja slúži na zablokovanie alebo spustenie Siri. 

Teda viac vecí sa zmenilo. A to aj s fotoaparátom, prednou kamerou a jej možnosťami. Začíname testovať a všetky novinky ohľadom iPhonu X môžete hľadať u nás na HNonline.sk alebo priamo na Facebookovej stránke - Drahomír Piok HN. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.