Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2021, 00:01

Výborná výdrž, unikátne kompaktné rozmery. Pozor však na pár mínusov tohto smartfónu

Vyskúšali sme Sony Xperia 10 III za približne 420 eur. Čo od neho čakať?

Výborná výdrž, unikátne kompaktné rozmery. Pozor však na pár mínusov tohto smartfónu
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Spoločnosť Sony to nemá v posledných rokoch jednoduché. Jej smartfónom sa príliš nedarí zažiariť na svetových trhoch. Záujemcovia sa pritom na tieto smartóny i často pýtajú, no neskôr siahajú po niečom "mainstreemovejšom". Telefónom ako by chýbala väčšia charizma. 

Za touto situáciou je ťažké hľadať jeden konkrétny dôvod. Smartfóny sú pritom veľmi dobre spracované a zvyčajne ponúkajú aj výborné parametre. V radakcii sme vyskúšali práve takýto kúsok, teda Sony Xperia 10 III, ktorý patrí do strednej triedy a v čase nášho testovania stál približne 420 eur. Prečítajte si naše dojmy.

Dizajn a displej

Sony sa už dlhšiu dobu snaží o to, aby boli ich smartfóny rozoznateľné. Pred rokmi bývali tvrdohlavo hranaté, čo sa nám osobne na nich páčilo. V nedávnej dizajnovej zmene si povedali, že ich displeje budú natiahnuté v pomere 21:9, a tak sa všetky ich aktuálne smartfóny ponášajú popri iných "tehlách" na štíhle rezance.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​​V skutočnosti nám je tento dizajn sympatický a vyúsťuje do mimoriadne dobrej ergonómie. Xperia 10 III je jeden z mála skladných a naozaj príjemných smartfónov na držanie. Pre veľké mužské ruky už môže byť tento telefón príliš úzky, no ak hľadáte telefón na ovládanie v jednej ruke - Xperia 10 III je tu pre vás.

Pozrite si testovacie fotky zo zariadenia Sony Xperia 10 III:

​Pomer strán 21:9 nie je pritom náhodný. Je to formát kinofilmu a Sony sa aj ako výrobca filmových kamier či produkčná filmová spoločnosť rozhodla priniesť používateľom čo najlepší zážitok z pozerania filmov na smartfóne. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.