15.10.2017, 23:01

Bitcoin je peklo. Vyskúšali sme si, ako s ním môžete platiť v bratislavských obchodoch

Je to lepšia investícia, ako klasická mena, ktorou môžete platiť v obchode. Overovanie vašej platby totiž aktuálne trvá viac ako 10 minút. Zato kreditkou zaplatíte do pár sekúnd.

Jeho hodnota dnes dosahuje takmer päťtisíc eur (od nakrúcania relácie sa za pár mesiacov jeho hodnota až strojnásobila, pozn. red). Bitcoin je aktuálne najhodnotnejšou virtuálnou menou, ktorú ale zatiaľ nechcete v reálnom živote využívať. Platby trvajú, kvôli overovaniu, nekonečne dlho. Pokojne aj 10 minút, kým z vašej peňaženky prejdú peniaze k obchodníkovi.

Zato pár ich vlastniť nie je zlý nápad. Najmä, ak začiatkom roka 2017 bola ich hodnota približne 500 eur, dnes je desaťnásobne vyššia. A pred šiestimi rokmi bola ich hodnota približne stokrát nižšia.  

Raz zmení svet

Bitcoin má, samozrejme, množstvo iných výhod. Je to technológia budúcnosti, ktorá stvorila úplne nový segment (oproti kreditnej karte napríklad prenesiete peniaze priamo obchodu bez prostredníka a podobných príkladov by sa dalo nájsť oveľa viac...).

Vo videu sa ju určite nesnažíme kritizovať, len poukazujeme na to, že zatiaľ nie je pre úplných laikov a ľudí, ktorí nerozumejú technológiám. Snažíme sa ukázať, že žiť s touto menou by bolo reálne ťažké. Napriek tomu si myslíme, že ju čaká obrovská budúcnosť, ktorá sa už ukazuje.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.