Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2017, 13:49

iPhone má zásadnú chybu, kvôli ktorej sa nikam nedovoláte. Aj na Slovensku

Chybu v operačnom systéme nevyriešila ani najnovšia aktualizácia. Náhodne sa vyskytuje aj u nás.

iPhone má zásadnú chybu, kvôli ktorej sa nikam nedovoláte. Aj na Slovensku
Zdroj: HN/Drahomír Piok

Toto je problém, ktorý vás jednoducho vytlačí na okraj spoločnosti. iPhone totiž aj v najnovšej verzii operačného systému 11.0.2 stále robí problém pri telefonovaní. A to tak, že volajúcemu neukáže vaše číslo. Jednoducho ak niekomu telefonujete, neodosielate svoje číslo a tvárite sa, že voláte cez CLIR. No a takéto čísla takmer nikto, okrem malých výnimiek, nedvíha. 

Problém je v tom, že v nastaveniach máte všetko správne. A teda v menu - nastavenia - telefón - zobraziť moje číslo máte povolené odosielanie čísla. A to tak, že iPhone by mal ukazovať druhej strane vaše telefónne číslo. No nedeje sa tak. 

Pri práci, kde potrebujete telefonovať, je takáto chyba zásadná, keďže sa nedovoláte takmer nikomu. Prichádzate zbytočne o čas, ale aj nervy. Týmto problém však netrpí každé zariadenie s iOS 11, ide zrejme skôr o náhodu. Prípadov však nie je málo. 

Na tento problém existujú dve riešenia. Jedným je v telefóne vypnúť a zapnúť zobrazovanie môjho čísla. Čo je ale krátkodobé. iPhone začne po dvoch či troch hovoroch opäť svojvoľne zatajovať vaše číslo. 

Druhým je možnosť úplne deaktivovať službu CLIR u operátora. Poradil nám to v diskusii čitateľ Jaroslav Chlebec. Po aplikovaní tohto riešenia je, zdá sa, všetko v poriadku a iPhone nemôže zatajiť vaše číslo. 

Smutné však je, že tento problém existuje už po aktualizovaní na iOS 11 už dlhodobo a Apple ho doteraz nevyriešil. Ukazuje sa tak fakt, že prejsť na nový operačný systém ihneď po jeho uvoľnení jednoducho nie je najlepší nápad. Na internete sa používatelia sťažujú okrem tohto problému aj na výdrž batérie.

Pokiaľ nemusíte, zostaňte na iOS 10.  

Ticketportal.sk